Зајечар Фудбал

ТИМОК СЕ ПЕТАРДОМ ПРОТИВ КАБЕЛА ОПРОСТИО ОД ПРВЕ ЛИГЕ СРБИЈЕ

Фудбалери Тимока убедљивим тријумфом над Кабелом резултатом 5:0 ставили су тачку на сезону у Првој лиги Србије. Мада је ривал био фењераш из Новог Сада, Зајечарци су још једном показали да им је по свему и место у прволигашком друштву.

Иако су се играчи Тимока опростили од Прве лиге, остаје велика жал за пропуштеним пре свега у јесењем делу првенства. Мотива није недостајало у последњем сусрету плеј-аута, па су изабраници тренера Стојчевског од самог старта дали до знања гостима да бодови остају на Краљевици.

На први гол се чекало ипак до краја првог дела игре, када је Тричковић поготком у 42. минуту донео предност домаћем тиму. Са тим резултатом се отишло на паузу, а у наставку права рапсодија Тимока. Лазар Николић је већ у 55. минуту дупирао вођство, да би на истеку једног часа игре Давидовић повисио на 3:0. Само пет минута касније нови погодак за Тимок, стрелац је био Пантић.

А најлепши моменат утакмице виђен је у 87. минуту када је сјајним ударцем са 20 метара млађани Растко Николић поставио коначан резултат. Поново је 16-годишњак и дете Тимока добио прилику од стране тренера Стојчевског и на прави начин оправдао поверење.

Следи летња пауза у којој ће највише посла бити пред управом ФК „Тимок 1919“. Останци, одласци, разговори и преговори су оно што очекује одговорне у клубу са Краљевице, а експресан повратак у Прву лигу је оно што сви љубитељи фудбала и навијачи Тимока очекују наредне сезоне.