Учитавање

Унесите термин за претрагу

Зајечар Фудбал

ФУДБАЛЕРИ ТИМОКА ЛАГАНИМ ТРИЈУМФОМ У ДИМИТРОВГРАДУ КРЕНУЛИ ПО ПЛАСМАН У СРПСКУ ЛИГУ

Подели

Фудбалери Тимока 1919 савладали су екипу Балканског резултатом 0:3 у утакмици 16. кола Зоне „Исток“. Зајечарци су доминирали на старту пролећног дела сезоне у Димитровграду и наставили тамо где су стали јесенас, задржавши стопостотан учинак на челу табеле. Стрелци за госте били су новајлија Рамадани који је два пута затресао мрежу домаћих и Растко Николић, који је заслужио епитет играча утакмице, јер је уз погодак забележио и две асистенције.

Управо је млађани Николић довео Тимок у вођство у 16. минуту меча, а после доброг отварања сусрета, све је било лакше за изабранике тренера Мирослава „Шинкија“ Николића, па је зимско појачање из Бора Дамир Рамадани, погоцима у 31. и 59. минуту само разрешио све дилеме око победника једног од дербија кола. Тимок у наредном колу очекује ново гостовање, пошто ће у недељу 10. марта путовати у Пирот на мегдан петопласираном Јединству, које је славило у Злоту на старту другог дела првенства.

Зајечарци су лидери са максималних 15 победа и 45 освојених бодова, први пратилац је екипа Бора која је протеклог викенда била слободна и са утакмицом мање има 31, испред „Танаска Рајића“ који је остао на 30, јер су Пироћанци непријатно изненадили убедљивим поразом код куће од ОФК „Књаза“ 0:4. Хајдук Вељко је остао на 4. месту са 29 бодова, пошто је у тимочком окршају поражен у Бољевцу резултатом 4:1, чиме је домаћи Ртањ скочио на 7. позицију табеле са 21 бодом.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.