Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ШЕСТИЦА ФУДБАЛЕРА ТИМОКА У СЛАТИНИ УЗ РЕКОРДНИХ ПЕТ ПОГОДАКА РАСТКА НИКОЛИЋА

Фудбалери Тимока декласирали су екипу Слатине резултатом 1:6 (0:5) у утакмици 19. кола Зоне „Исток“. Зајечарци су на тај начин задржали максималан учинак на челу табеле са 18 победа у исто толико одиграних мечева.

Комшијски дуел обележио је маестрални Растко Николић који је у првих 45 минута пет пута погађао мрежу Слатине и већ након првог дела игре ставио тачку на утакмицу. Нападач из Зајечара, иначе 18-годишњак је у сјајној форми ове сезоне и свакако један од најзаслужнијих за одличне игре зонаша са Краљевице.

У наставку је очекивано пао темпо, шести гол за госте постигао је Лука Стојадиновић, док је почасни погодак за домаће дао Алексић 15 минута пре краја сусрета, који је због црвеног картона прерано завршио играч Слатине Иван Костић, иначе бивши фудбалер Тимока и Каблова и вероватно један од српских рекордера по броју промењених клубова у каријери.

ТИМОK 1919: Јовановић (Дубљевић), Цветковић, Петровић (Рангелов), Младеновић, Антуновић (Богојевић), У. Николић, Р. Николић, Илић (Здравковић), Машић, Стојадиновић, Рамадани (Милосављевић).

Прилику за продужетак победоносног низа фудбалери Тимока имају већ у суботу 30. марта када на Краљевицу стиже екипа „Рајко Митић“ из Беле Паланке. Утакмица 20. кола на програму је од 15:30.