Зајечар РУКОМЕТ

НОВИ ДВОСТРУКИ ТРИЈУМФ РК „ЗАЈЕЧАР 1949“, ВАЖНА ПОБЕДА РУКОМЕТАША У ЖИТОРАЂИ

Рукометаши Зајечара савладали су екипу Житорађе на гостовању резултатом 30:32 (15:13) у мечу 18.кола Прве лиге „Исток“. Зајечарци су тријумфом на неугодном гостујућем терену задржали челну позицију и са два бода предности у односу на Јастребац који има две утакмице мање очекују завршницу првенства.

Најтеже су као и увек оне унапред уписане победе, али много боља игра у другом полувремену изабраника тренера Милосављевића против тима који се грчевито бори за опстанак.

Невероватну утакмицу одиграо је Немања Сандуловић, који је са 15 погодака био најбољи актер дуела у Житорађи. Милан Николић је шест пута погађао мрежу домаћих, док је 5 погодака постигао Никола Сандуловић. Код домаћина бољи од осталих Веселин Маљевић са 7 голова.

„Дали су домаћини последњи атом снаге, али смо успели да остваримо врло важну победу. Викенд су употпунили дечаци и девојчице на турниру у мини рукомету у Неготину где су се приказали у пуном сјају и наговестили да ће се рукомет играти још дуго у нашем граду“, поручио је за „Глас спорта“ тренер РК „Зајечар“ Дарко Милосављевић.

За разлику од рукометаша, зајечарске рукометашице су рутински стигле до још једне победе у групи А прволигашког „Истока“. Зајечарке су тријумфовале на гостовању у Пожаревцу резултатом 15:35 (7:18) и забележиле једанаесту победу у 13 одиграних утакмица. Најефикаснија у редовима гостујуће екипе била је Драгана Ковјенић са 8 погодака, по 4 су постигле Богдана Симоновић и Лара Тадић, док су по три гола дале Јована Николић, Јелисавета Станковић и Маша Алексић. Све у свему, тимска победа рукометашица тренера Петровића, који је свим играчицама могао да расподели минутажу.