ГЛАС СПОРТА

УСПЕШНА НЕДЕЉА ЗАЈЕЧАРСКОГ ШКОЛСКОГ СПОРТА, ПЕТ МЕДАЉА ЗА ЏУДИСТЕ НА ПРВЕНСТВУ ЦЕНТРАЛНЕ СРБИЈЕ

Нови сјајан резултат зајечарског школског спорта, а разлоге за задовољство и понос овог пута донели су млади џудисти. Чак пет медаља освојено је на Првенству централне Србије у Алексинцу 17. априла, а зајечарски школарци су предвођени тренером Данетом Тодоровићем убрали плодове напорног рада у претходном периоду.

Али, кренимо редом. У конкуренцији 720 такмичара из 186 школа Петар Петковић, ученик ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Вражогрнца освојио је 2. место, док је у истој конкуренцији у II категорији Вељко Мијалковић у категорији до 42 килограма заузео 3. место.

Матеја Влајић донео је златну медаљу Медицинској школи у V групи до 55 кг, бодрен подршком професорке физичког васпитања Јелене Милосављевић. Са одличним резултатима наставила је још једна сјајна такмичарка из Зајечара Инес Кос, која је освојила 1. место за Техничку школу у VI групи до 52 килограма, док је у истој групи ученик Економско-трговинске школе Угљеша Ристић стигао до бронзаног одличја у категорији до 66 килограма.

Сезона такмичења је у пуном јеку, а кошаркаши и кошаркашице Гимназије учествовали су на Међуокружном надметању у Нишу. Изабраници Милана Димитријевића и Ане Вукић заузели су 3. места у конкуренцији најбољих средњошколских екипа из Нишког, Расинског и Топличког округа. Зајечарке су поражене у полуфиналу од Варварина, док су гимназијалци на истом степенику заустављени од домаћина из Ниша.