Унесите термин за претрагу

Зајечар ОСТАЛИ СПОРТОВИ

ДВЕ МЕДАЉЕ ЗА ЗАЈЕЧАРСКЕ ЏУДИСТКИЊЕ НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ

Подели

Сјајан резултат остварили су џудисти из Зајечара на Државном првенству одржаном минуле недеље у београдским “Шумицама”. На Првенству је учествовало више од 1000 такмичара из 312 основних и средњих школа из наше земље.

Зајечарска џудисткиња Инес Кос освојила је сребрну медаљу на Првенству Србије у конкуренцији ученица средњих школа до 48 килограма. Чланица Џудо клуба „Академија Тодоровић“ и ученица Техничке школе у Зајечару стигла је до новог одличја у јакој конкуренцији, чиме је надмашила учинак из прошле године, када је освојила бронзу. Да успех буде потпун, побринула се Ката Првановић, још једна чланица Џудо клуба „Академија Тодоровић“ и ученица ОШ „Десанка Максимовић“ из Зајечара, која је у категорији такмичарки основних школа до 36 килограма освојила бронзану медаљу.

Екипу из Зајечара је и на републичком школском такмичењу предводио њихов клупски тренер Дане Тодоровић, а организатори Првенства били су Савез за школски спорт Србије и Џудо Савеза Србије.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.