Учитавање

Унесите термин за претрагу

ГЛАС СПОРТА

СКУПШТИНА ЗАЈЕЧАРСКОГ САВЕЗА ЗА ШКОЛСКИ СПОРТ И СВЕЧАНА ДОДЕЛА НАГРАДА НАЈБОЉИМА

Подели

Редовна годишња Скупштина Зајечарског савеза за школски спорт (ЗШС) одржана је у четвртак 18. јуна у просторијама Спортског савеза града Зајечара. Скупштина је окупила представнике зајечарских основних и средњих школа, Предшколске установе “Ђулићи” и ШОСО “Јелена Мајсторовић”, које су уједно и чланице градског Савеза за школски спорт. Разматрање и усвајање Извештаја о раду за 2025., као и усвајање Предлога програма ЗШС за 2027. годину, биле су неке од најважнијих тачки дневног реда.

Овогодишња седница имала је и статус редовне Изборне Скупштине, па је тако поверење делегата за нови четворогодишњи мандат добио Вук Петровић, професор Техничке школе у Зајечару, баш као и Миомир Симоновић на позицији генералног секретара, као дугогодишњи спортски радник и запослени у стручној служби Спортског савеза града Зајечара.

Оно најважније уследило је по завршетку седнице. Свечана церемонија доделе диплома, захвалница и награда најуспешнијим екипама, школама и појединцима у управо завршеној школској 2025/2025. Било је много разлога за задовољство, како награђених, тако и свих одговорних у систему школског спорта, који је уз велико залагање ангажованих у Зајечару показао да резултат из прошле године и никад већи број представника на републичким такмичењима никако није био случајност.

Генерални секретар Спортског савеза града Зајечара Игор Божиновић истакао је да зајечарска „кућа спорта“ као кровна спортска организација захвална професорима физичког васпитања за све оно што чине за развој спорта и то у скромним условима, а да ће Спортски савез и даље бити на располагању свима којима је интерес спорта у граду на Тимоку на првом месту. Резултате зајечарских школских екипа и појединаца у минулој школској години саопштио је генерални секретар Зајечарског савеза за школски спорт (ЗШС) Миомир Симоновић, који се посебно захвалио свима који су омогућили да школска спортска година буде завршена на прави начин.

Први део церемоније протекао је у додели диплома екипама зајечарских основних и средњих школа за освојена прва три места на градским такмичењима. Дипломе професорима и ученицима је поделио председник Зајечарског савеза за школски спорт Вук Петровић и генерални секретар Спортског савеза града Зајечара Игор Божиновић, као и почасни председник Савеза и дугогодишњи први оперативац некадашње “СОФКЕ” Слободан Радосављевић.

За остварене резултате на градским такмичењима награђене су Основна школа „Ђура Јакшић“ и Медицинска школа, поклон ваучерима у износу од по 22.000 динара за куповину спортске опреме, а обе образовне установе имале су најбољи учинак на такмичењима у организацији Зајечарског савеза за школски спорт, за шта су награде преузели професори физичког васпитања Драган Петковић и Јелена Милосављевић, који су за изванредне учинке на Државним такмичењима награђени и појединачним ваучерима.

Ваучерима за куповину спортске опреме награђени су и професори Емина Варат Илић из ОШ “Десанка Максимовић”, Бојан Живковић из ОШ “Љуба Нешић”, Мирјана Голубовић из Економско-трговинске школе и Саша Јанковић из Техничке школе, такође за остварене резултате и учешћа на Државним такмичењима, што је подвиг своје врсте, ако се зна да Зајечар најпре треба да прође Окружно, а затим и Међуокружно надметање у конкуренцији најбољих екипа са територије Нишавског, Расинског и Топличког округа, који обухватају далеко веће центре попут Ниша и Крушевца, између осталих.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.

Тагови

Оставите ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *