Тимочка Крајина Фудбал

ТРЕЋИ ТРИЈУМФ У НИЗУ ТИМОЧАНИНА, ПИРОЋАНЦИ ПАЛИ ЗА НАСТАВАК НИЗА КЊАЖЕВАЧКОГ СРПСКОЛИГАША

Фудбалери Тимочанина савладали су Раднички из Пирота са 2:0 у 5. колу Српске лиге „Исток“. Књажевчани су на тај начин остварили трећу победу у низу и скочили на 7. место табеле са 9 освојених бодова. Поново је човек одлуке био капитен Тимочанина Милош Стојановић, који је са два поготка срушио Раднички и једног од кандидата за експресан повратак у Прву лигу Србије оставио без бодова на гостовању у Књажевцу.

Била је то права провера могућности изабраника тренера Николе Вељковића, који су брзо оставили иза себе два пораза на старту сезоне и још једном доказали да им је место у врху српсколигашке табеле.

Почело је доста тврдо, испитивање снага трајало је све до половине првог дела игре, а једино вредно помена у том делу меча је ударац Стојановића главом после корнера, који је отишао поред гола гостију. Први ударац у оквир гола имали су Пироћанци, када је Манчић са ивице шеснаестерца испробао рефлексе домаћег чувара мреже. Само два минута касније узвратио је Балтић, али се истакао Степановић.

Оно што је пропустио у првих 45 минута, капитен Тимочанина Стојановић исправио је на средини другог дела игре. Још један корнер за домаће, популарни „Попај“ је највиши у скоку и 1:0 за домаће. Контролисали су дешавања Књажевчани од тог момента, имали неколико опасних контри и управо је једна таква ставила тачку на утакмицу у 90. минуту. И поново је стрелац „талија“ Тимочанина Стојановић.

Ништа практично није виђено од стране гостију у другом полувремену дербија одиграног у недељу 12. септембра на градском стадиону у Књажевцу. Апсолутно заслужена победа знатно конкретније домаће екипе, која у одличном расположењу чека следеће коло и ново гостовање.

Књажевчани ће поново имати улогу изразитог фаворита, као против Слоге у Лесковцу, пошто 19. септембра путују у Неготин, на мегдан рањеном Хајдук Вељку. Неготинци су на зачељу табеле са билансом од свих пет пораза и гол разликом 1:20.

„Такве утакмице су по неписаном правилу и најопасније, али места опуштању нема и спремно ћемо дочекати утакмицу 6. првенственог кола. Максимално респектујемо противника, сигурно је да су у лошем моменту и учинићемо све да стигнемо до нова три бода“, поручио је за „Глас спорта“ капитен Тимочанина Милош Стојановић.

“Овај медијски садржај суфинансиран је од стране општине Књажевац. Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства”.