Зајечар КОШАРКА

КОШАРКАШИ БИН-А ПОРАЖЕНИ У МЕДВЕЂИ, ЈУНИОРИ СЛАВИЛИ У НИШУ

Кошаркаши БИН-а поражени су у мечу 22. кола Прве српске лиге „Исток“ од екипе Јабланице резултатом 68:52 (21:6,10:19,16:17, 21:10). Утакмица у Медвеђи није добро почела по Зајечарце, који су се после очајне прве четвртине вратили у игру већ у другом кварталу. Ипак, у последњих пет минута пала је одлука, где су домаћи сусрет решили у своју корист и забележили важну победу у борби за опстанак.

Најбољи у редовима гостију били су најискуснији Раденковић и Видановић, који су једини били двоцифрени са убачених 18, односно 15 поена.

КК БИН: Никола Илић 3, Дошеновић Владимир 9, Раденковић Мирослав 18, Ристић Марко 3, Петковић Душан 4, Видановић Петар 15, Живковић Душан.

Осмехе на лица вратили су јуниори, који су остварили другу везану победу у плеј-офу Међурегионалне лиге. Зајечарци су славили у Нишу против домаће истоимене екипе резултатом  91:94 (20:24,24:19, 19:28, 28:23). Играчи тренера Вељковића су за циљ поставили пласман на завршни турнир региона и за сада то иде према плану.

Што се сениора тиче, све мисли усмерене су сада на дуел против нишког „Тријумфа“, који је на програму у суботу 30. марта. Седмопласирана екипа лиге стиже у халу спортова на Краљевици са половичним учинком од по 11 победа и пораза, али изабраници тренера Драгојевића морају ићи на победу како би очували позицију у зони опстанка, појачани са неколико јуниора попут Трандафиловића и Јовичића, али лишени помоћи Мише Раденковића.