КОШАРКА Србија

ЗВЕЗДА ПАЛА У ФИНИШУ, КАЛИНИЋ ПРЕСУДИО БИВШЕМ ТИМУ!

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Истанбулу од Фенербахчеа резултатом 66:63 (22:20, 19:17, 10:14, 15:12) у 27. колу Евролиге.

Црвено – беле је са клупе водио Андрија Гавриловић уместо Шакоте, који ће вероватно пропустити још неко гостовање због проблема са венама, а Турци су меч отворили серијом 10:2.

Тада је Фенер и имао највећу предност на мечу, пошто је Звезда већ до краја прве четвртине успела да смањи заостатак, пре свега добрим ролама Штимца и Јагодића-Kуриџе, па је резултат после првих десет минута гласио 22:20 након тројке Пантера.

Слична слика и у другој четвртини, екипа Жељка Обрадовића покушавала је да се „одлепи“, у једном тренутку се чинило да ће се на полувреме отићи са двоцифреним заостатком Звезде, али поенима Берона српски и јадрански шампион се приближио на четири поена разлике – 41:37.

У другом делу игре велики хендикеп за госте када је расположени Јагодић-Kуриџа повредио скочни зглоб, што је био и крај меча за новајлију из Приморске и најбољег играча Звезде у сусрету против Цедевита Олимпије. Међутим ни то није омело кошаркаше Звезде који су поенима Брауна и Гиста на почетку треће четвртине стигли и до првог вођства на мечу.

Водила се велика битка до краја треће деонице која се на крају завршила нерешеним резултатом што је  гарантовало узбудљив финиш – 51:51.

Пантер и Гист су поново довели Звезду у вођство, али је турски клуб средином последње четвртине преокренуо резултат у своју корист.

Уследила је потом права резултатска клацкалица, а на нешто више од два минута до краја утакмице Фенербахче је поенима Веселог са слободних бацања стекао предност од једног поена пред одлучујућих 60 секунди.

Завршни ударац црвено-белима задао је бивши кошаркаш Звезде Никола Kалинић који је погодио са дистанце за два поена након велике грешке Лазића и тако преломио утакмицу у корист домаћих иако су гости на 11 секунди до краја меча имали напад.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде били су Лоренцо Браун и Kевин Пантер са по 14 поена, Гист је додао девет, а Перпероглу осам.

Једини двоцифрени у екипи Жељка Обрадовића био је Никола Kалинић који је постигао 10 поена, а Фенербахче је упркос томе стигао до вредне победе у борби за четвртфинале.

Невероватно је да Звезда губи већ ко зна коју завршницу на једну лопту, од чега је већина стигла на изузетно тешким гостовањима, где је српски шампион до краја био у игри за победу и у Барселони, Тел Авиву против Макабија и сада у Истанбулу. Када се на то додају и неки симптоматични порази у Јадранској лиги и Купу Радивоја Кораћа, чини се да кошаркаши Звезде не умеју да приведу утакмицу крају.

Да ли је то до тренера, тимске хемије, лоше селекције или нечег четвртог показаће време.