КОШАРКА Србија

ЗВЕЗДА ДЕКЛАСИРАЛА МАКАБИ УЗ СЈАЈНЕ РОЛЕ БЕРОНА, ПАНТЕРА И ШТИМЦА

Као доктор Џекил и „мистер“ Хајд креће се игра Црвене звезде ове сезоне у Евролиги.

Кад сви помисле да отпишу српског и јадранског шампиона дође утакмица попут вечерашње. Звезда је раставила на просте чиниоце европског великана Макаби и стигла до вредне победе која је оставља у трци за четвртфинале.

На крају 92:76 за црвено-беле, иако је у једном моменту било и 23 разлике. Подсећамо, Макаби је пре само два дана надиграо најбољи европски тим ове сезоне Ефес пилсен, што довољно говори колики је подвиг направио српски представник у највећем европском такмичењу.

Била је ово права освета Звезде за пораз у првом делу сезоне у Тел Авиву, када је српски тим пао тек после продужетка. Од почетка се видело колико су мотивисано у сусрет ушли играчи тренера Шакоте, па Макаби практично ни једног тренутка није имао никаквих шанси.

Прво полувреме обележио је сјајни Били Берон, који је постигао 19 поена већ до средине друге четвртине, уз стопостотан шут за три поена пет од пет.

Макаби је до краја првог дела игре пришао на шест поена заостатка (49:43), очекивао се у наставку тежи посао за црвено-беле, али уместо повратка израелског великана, тада је кренуо Звездин торнадо.

Главну улогу преузео је Kевин Пантер, који је такође изванредно шутирао за три поена четири погођена од шест покушаја, а у наставку су се разиграли и Звездини центри Гист и Штимац, па Макабију није преостало ништа друго него да положи оружје знатно расположенијем ривалу.

Kрајем треће четвртине Звезда је имала и 23 поена предности 79:56 и до краја се само постављало питање којом разликом ће црвено-бели добити овај меч.

Берон и Пантер на крају најефикаснији са по 22 поена, Штимац је забележио 12 поена и исто толико скокова, док је двоцифрен био и Гист са десет поена уз пет скокова. Код Макабија једини вредан помена Дорси са 19 постигнутих поена.

Црвена звезда је тријумфом против Макабија прекинула низ од четири пораза у Евролиги, па је четвртфинале поново у реалном досегу, пошто осмопласирани Химки има само две победе више. Наредни сусрет је најтежи могући за један тим у Евролиги, гостовање Реалу у Мадриду, где српски шампион гостује 12. марта.