Зајечар Фудбал

ТРАГЕДИЈА ТИМОКА У СВИЛАЈНЦУ, ОД ПОБЕДЕ ДО ПОРАЗА ЗА ТРИ МИНУТА

Прави бродолом са елементима „грчке трагедије“ доживели су фудбалери Тимока у Свилајнцу. Пошто су имали три бода у својим рукама до 89. минута, све су просули у само три минута дербија 16. кола Српске лиге „Исток“.

Најпре на самом почетку другог полувремена нови погодак Ивана Драгићевића за предност Зајечараца. Када су сви већ гледали у часовнике, на самом истеку регуларног дела игре, пенал о коме ће се још причати за домаћина и поравнање резултата преко Стојановића, а потом и завршни чин у виду гола Никодијевића у мрежи Аце Јовановића у 93. минуту утакмице, за потпуну неверицу играча и симпатизера Тимока.

Вреди истаћи и да је дрес Радничког носио и бивши играч Тимока Зајечарац Милош Цветковић, који је уз Стојановића кључни играч српсколигаша из Свилајнца.

А све је могло да буде далеко другачије по зајечарског српсколигаша, да су искористили једну од бројних прилика за дуплирање вођства. А кад већ нису успели да по други пут погоде мрежу домаћих, стигла је најгора могућа казна, а Зајечарцима велике бриге пред наставак првенства.

Будућност је и даље лидер са 38 освојених бодова, али и утакмицом мање, коју игра са Трстеником код куће са великом шансом да одмакне на велика четири бода разлике, док је Тимок и даље други са 37, док је Власина трећепласирана са 35 и такође мечом мање на свом конту, у коме је велики фаворит на домаћем терену против Рембаса. Раднички је и након тријумфа против Тимока остао на 4. месту табеле са 35 бодова.

Да неуспех Зајечараца буде потпун, побринули су се фудбалери Каблова, који су доживели прави потоп на гостовању у Прокупљу, где је Топличанин декласирао изабранике тренера Бешинића резултатом 5:0, који су овим поразом пали на претпоследње 19. место српсколигашког „Истока“ са само 11 бодова.