Зајечар Фудбал

ТИМОКУ МАЛО ДВА ГОЛА ЗА БОДОВЕ У ПАНЧЕВУ, ГРЕШКЕ СКУПО КОШТАЛЕ ЗАЈЕЧАРЦЕ

Фудбалери Тимока поражени су од Железничара у Панчеву после велике борбе резултатом 3:2 у 6. колу Прве лиге Србије. Зајечарцима је ово трећи пораз у сезони, док су Панчевци стигли до друге победе. Јунак домаћих био је Лазар Милошев, док Тимоку нису била довољна ни два поготка нападача Ивана Драгићевића, као ни повратак након два гола минуса на полувремену.

Први део игре био је у потпуности за заборав што се гостију тиче, пошто је Железничар до вођства стигао већ у 9. минуту поготком бившег нападача Партизана и добро познатог лица суперлигашких терена у Србији Бране Илића. Милошев је у 33. минуту дуплирао предност домаћих и са том предношћу се отишло на велики одмор.

У наставку је виђена друга прича, пошто су гости коначно схватили да је враг однео шалу и да ће „пасти без метка“. Драгићевић је најпре смањио на 2:1 у 57. минуту, да би 10 минута касније исти играч донео изједначење. Али уместо да искористе моменат који је свакако био на њиховој страни, грешку Гардића искористио је Лазар Милошев који другим голом у 76. минуту утакмице доноси велику радост и испоставиће се три бода екипи Железничара.

Зајечарцима остаје да се окрену наредном противнику, екипи Кабела која следећег викенда стиже на градски стадион на Краљевици. Новосађани нису најбоље почели шампионат, а после шест одиграних мечева налазе се на зачељу табеле са само 2 освојена бода, као једини тим који није осетио сласт победе у сезони.