ГЛАС СПОРТА

ЖЕНСКА ФУТСАЛ ЕКИПА ЗАЈЕЧАРСКЕ МЕДИЦИНСКЕ ШКОЛЕ ОСВОЈИЛА 2. МЕСТО НА МЕЂУОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊУ У ПРОКУПЉУ

Футсал екипа зајечарске медицинске школе освојила је 2. место на Међуокружном такмичењу, одржаном у Прокупљу 5. маја. Зајечарке су након тријумфа на градском и окружном надметању, стекле право да се боре за одлазак на Државно првенство и то у конкуренцији најбољих екипа са територије Расинског, Топличког и Нишког округа.

Изабранице професорке Јелене Милосављевић су у полуфиналу надиграле Правно-пословну школу из Ниша после бољег извођења пенала резултатом 1:3, док је регуларни део игре завршен без погодака. У финалу их је чекала екипа Медицинске школе Крушевац, која је славила са 4:0 и изборила пласман на Првенство Србије. Одличан отпор пружиле су у већем делу меча, али је квалитет противница на крају однео превагу.

Међутим, разлога за задовољство и те како има, с обзиром на то да су Крушевљанке разлику у класи показале и у полуфиналном дуелу са домаћинима из прокупачке Гимназије, које су декласирале резултатом 8:0.