Зајечар Фудбал

ЗАЈЕЧАРСКИ ДЕРБИ, ДОБРЕ УТАКМИЦЕ И ДОСТА ПУБЛИКЕ У ОКРУЖНОЈ ФУДБАЛСКОЈ ЛИГИ

Локални дерби између ФСУ Kраљевице и дојучерашњег зонаша ОФK 019 окупио је више од 200 гледалаца који су се окупили око „Грбавице“ да испрате окршај лидера и трећепласиране екипе Окружне лиге. Утакмица пуна преокрета и узаврелих страсти пратили су свих 90 минута зајечарског дербија, па је виђен и двоцифрен број картона.

Иако су домаћи играчи први озбиљније запретили, до предности су стигли гости након пола часа игре преко Манојловића. Изједначење је после само пет минута донео Глигоријевић, који је сјајним ударцем пораванао резултат. Само што су гости кренули са центра стрелац првог поготка Манојловић је одлично упослио Немању Јовановића, који постиже 20. погодак у сезони за вођство ОФК 019 на полувремену.

Знатно више су играчи Краљевице желели победу и то је било очигледно у наставку сусрета на помоћном терену Градског стадиона на Краљевици. То је уродило плодом средином другог дела игре, када је Жикић савладао голмана Пивљанина за ново изједначење 2:2. Наставили су домаћи да притискају, а награда је стигла у 73. минуту када је Kевин Шафер постигао гол за потпуни преокрет и велику радост играча али и симпатизера Краљевице. Стрелац испоставиће се победоносног поготка био је уз Стефана Радовића и понајбољи актер зајечарског дербија.

Наредног викенда на програму је још један дерби округа, пошто другопласирани Требич гостује екипи ОФK 019, док ће у последњем колу 12. новембра ФСУ Kраљевица дочекати истог противника из Сокобање.

„Косово“ из Звездана савладало је екипу из Омладинца из Грезне са 3:0 минулог викенда. Звезданци су на тај начин вратили на победнички колосек након два пораза у дуелима са Миџором и Хајдуком.
Двоструки стрелац био је Мирковић, док је један погодак постигао Станојевић. Фудбалски клуб „Косово“ направио је праву увертиру за Скупштину клуба која је заказана за петак 28. октобра од 19 сати, а нема сумње да ће и ова два гола добро доћи кандидату Милану Мирковићу за нови мандат на челу тима из Звездана.

Изабранике Владице Милошевића наредног викенда чека гостовање у Подгорцу, екипи Малиника која се након 10 одиграних утакмица налази на 9. месту Окружне лиге.

Рудар и Миџор одиграли су прави првенствени дуел и такмичарски окршај у Грљану, где су гости из Калне успели да сачувају мрежу нетакнутом и однесу „слађи“ бод на обронке Старе планине. Најнепопуларнији резултат виђен је и у Оснићу, где је гостовао Граничар из Великог Извора.

Краљевица је на челу са максималних 30 бодова, испред Требича са 28 и ОФК 019 који је сакупио 22 бода. Миџор је остао на 4. месту са 20, петопласирани Рудар има 17, док је Граничар са 13 на 6. месту. Косово је тријумфом над екипом из Грезне скочило на 8. позицију табеле са 11 бодова, док је на последњем 14. месту Шљивар са само једним освојеним бодом.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.