Зајечар Фудбал

ЗАЈЕЧАРЦИ РУТИНСКИ СА БАЧКОМ, ТИМОК И ДАЉЕ У ИГРИ ЗА ОПСТАНАК У ПРВОЈ ЛИГИ СРБИЈЕ

Фудбалери Тимока савладали су екипу Бачке резултатом 3:0 у мечу 4. кола плеј-аута Прве лиге Србије. Зајечарци су прекинули низ од три утакмице без победе и стигли до важна три бода.

Изабраници тренера Стојчевског су рутински изашли на крај са гостима из Бачке Паланке и остали у трци за опстанак. Нападачки састав са двојицом изразитих нападача, Радуновићем и Кингслијем, који су се вратили у тим после повреда, показао је да их само победа занима. До ње су и дошли на крилима праве тимске игре.

Сјајан је био Тричковић, одличну партију пружио је у маневру Петровић, штопери су одредили све што је било до њих, а одлично прво полувреме заокружио је Павле Радуновић у 34.  минуту, када је на асистенцију млађаног Ђукића довео домаће у предност.

Кренули су гости у наставку по изједначење, имали једну стопостотну шансу, али је голман Тимока Никола Петровић био на висини задатка. Прилику је Стојчевски дао Тримановићу и Лазару Николићу и то му се исплатило у смирај сусрета. „Блицкриг“ у 120 секунди виђен је у распону од 83. до 85. минута, када су управо резерве донеле Тимоку ненадокнадиву предност. Нападач Тримановић и Николић погодили су мрежу гостију и затворили утакмицу на прави начин.

Нада још увек тиња, а да ли ће се појачати зависи највише од самих играча Тимока, који су поново ставили притисак на плећа конкурената. Наредног викенда Зајечарце чека гостовање у Чајетини, екипи Златибора, која се такође грчевито бори за опстанак у Првој лиги Србије.