Зајечар Фудбал

ТИМОК И БАЧКА ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ НА КРАЉЕВИЦИ, ЗАЈЕЧАРЦИ СЕ ВРАТИЛИ ИЗ ДВА ГОЛА МИНУСА

Фудбалери Тимока ремизирали су са екипом Бачке резултатом 2:2 у 15. колу Прве лиге Србије. Зајечарци и даље остају без победе у последњих осам утакмица, али је макар прекинут низ од пет узастопних пораза.

Хорор почетак за домаћи тим, пошто су гости из првог напада стигли до вођства. Потпуно одсуство комуникације, довело је до тога да неометан пред голманом Јовановићем остане нападач гостију Вукашин Богдановић, који је ударцем у ближи угао донесе предност екипи Бачке у 3. минуту утакмице.

Узвратили су играчи Тимока, после корнера у 9. минуту лопта је стигла до Уроша Николића, који је са десетак метара пребацио преко гола гостију. Бачка је до дуплирања предности стигла у 25. минуту, када је после још једне лоше реакције одбране Тимока, лопту примио Миленковић и послао у мрежу капитена домаћих Јовановића.

Заиста лоше прво полувреме Тимока, коме је много недостајао и дефанзивац Божовић, који због картона није могао да наступи против Бачке. Ипак, трачак наде после једне одбијене лопте, донео је сјајним поготком Дамир Анђеловић у 45. минуту утакмице.

Друго полувреме, негледљив фудбал, много беспотребног сецкања игре од судије Вучићевића, али и два црвена картона и пенал, стали су у 45. минута наставка. Већ на полувремену у игру је ушао Качар, који се није прославио иако је имао неколико прилика да направи нешто више пред голом гостију. Прилику је Васов пружио и искусном Марку Миленковићу, који је у пар наврата несвакидашње лоше реаговао и умало гостима омогућио нови погодак.

Све се променило у 80. минуту, када је Рошевића заменио Кингсли. Иако понедад неспретан и незграпан, успео је да пресели дешавања у шеснаестерац Бачке. После једног таквог продора, центаршут је упутио леви бек Тимока Благојевић, лопта је ударила дефанзивца гостију у руку, а главни судија меча није имао куд, сем да покаже на белу тачку. Због приговора је други жути картон добио фудбалер Бачке Мандић, па је Тимок сем пенала добио и бројчану предност.

Презизан са 11 метара био је Игор Пантић, један од најбољих у редовима домаћег тима, који је донео ерупцију одушевљења на градском стадиону под Краљевицом. До краја је остало још пет минута до истека регуларних 90., па су изабраници тренера Васова кренули по трећи гол. Ситуацију им је додатно олакшао Радоњић, који је због симулирања добио други жути и аутоматски црвени картон, па су гости надокнаду игре, дочекали са девет фудбалера.

Тимок ипак није успео да по трећи пут савлада Милојевића, па један бод остаје у Зајечару, а други путује у Бачку Паланку. Гости нису бог зна шта приказали на Краљевици, али после пар кардиналних грешака у првом делу игре, Зајечарци су до краја морали да јуре предност бившег суперлигаша.

Прволигаш из Зајечара наредног викенда је поново домаћин, а на Краљевицу стиже још један бивши суперлигаш, екипа Златибора. Управо је на српској планини, Тимок тријумфовао на старту такмичења. Победа се поново намеће као императив, а после некомплетног 15. кола Зајечарци су 14. на табели са 12 освојених бодова, колико има и тим из Чајетине. На зачељу Прве лиге Србије остаје новосадски Кабел, са свега 7 освојених бодова.