Зајечар Фудбал

ЗАЈЕЧАРЦИ ОДОЛЕЛИ ФАВОРИТУ, ТИМОК И БУДУЋНОСТ ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ НА КРАЉЕВИЦИ

Фудбалери Тимока и Будућности одиграли су један од занимљивијих мечева у овосезонском издању Српске лиге „Исток“. На крају реми 2:2 и по бод за играче обе екипе, а најважније је да гледаоци могу бити задовољни виђеним на градском стадиону под Краљевицом.

Успео је по доласку повратник на клупу зајечарског српсколигаша Војкан Рајчић да тргне екипу из летаргије и оно што је симпатизерима плаво-белих битно, да играчи покажу понос и борбу до последњег даха. Поготово што је ривал била екипа Будућности из нишког Поповца, тим који је непоражен у претходних 10 рунди и као први пратилац лидера из Пирота био велики фаворит пред гостовање у Зајечару. На терену то није било баш тако, иако су гости мора се признати имали иницијативу већим делом сусрета.

ТИМОK 1919: Јовановић, Миловановић (Станар), Николић, Петровић, Јаковљевић (Шевић), Стаменковић (Божић), Денић, Ђорђевић, Славковић, Поповић, Богојевић (Ранђеловић)

Почело је ипак онако како су домаћи прижељкивали. Након пола часа игре и корнера који је извео Славковић, играч гостију Стојковић је неспретно захватио лопту и главом матирао голмана Коковића за  вођство домаћих. Гости из Ниша су у само два минута успели да преокрену резултат. Најпре је у 39. минуту капитен Ранђеловић савладао голмана Тимока Јовановића, да би већ у следећем нападу мрежу домаћина погодио и Милановић.

Домаћи су се ипак консолидовали у полувремену, тренер Рајчић посегао је и за неким изменама, које су уродиле плодом у наставку сусрета. Гол вредан бода и изједначење на Краљевици донео је управо резервиста Шевић, који је лоб ударцем на асистенцију Стаменковића поставио коначних 2:2 у Зајечару.

Тимок је остао на 13. месту табеле са 7 освојених бодова и имаће тежак задатак да пре свега сачува српсколигашки статус у наставку сезоне. До краја јесењег дела првенства остало је да се одиграју четири кола, а наредног викенда Зајечарце чека гостовање у Прокупљу, деветопласираној екипи Топличанина која је помало изненађујуће дошла до бода у Лесковцу против Дубочице.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.