Зајечар Србија Фудбал

ЗАЈЕЧАР ПОНОВО ИМА ПРВОЛИГАША, РЕМИ ТИМОКА И СЛОГЕ У РЕВАНШУ ЗА ВЕЛИКУ РАДОСТ НА КРАЉЕВИЦИ

Фудбалери Тимока играће наредне сезоне Прву лигу Србије, пошто су у реванш утакмици баража одиграли 1:1 са екипом Слоге из Пожеге. На тај начин Зајечарци су успели да дођу до повратка у прволигашко друштво након седам година паузе.

Танталове муке прошли су Зајечарци у овом дуелу. Као пресликана утакмица из Пожеге виђена је на Краљевици. Притисак је спутао домаће фудбалере, који нису добро држали линије, дозволивши превише пасова иза леђа, па су гости прилично лако долазили у изгледне ситуације пред голом Јовановића. Ипак, фанатичном борбом успели су да одрже меч у егалу, па се са нулом отишло на велики одмор.

Млађани Огњен Николић претрпео је велики број удараца у оба сусрета, капитен Цветковић је поново добио већину дуела, али поново је улогу јунака понео Милош Рошевић. У маниру искусног нападача, играч који је прошао све селекције Тимока, погодио је мрежу Тасића у 55. минуту утакмице. Био је то одличан ударац младог нападача домаћег тима, који је био стрелац и у Пожеги. И када су многи помислили да је све већ готово, кикс до тада одличног голмана Јовановића искористио је Николић, који већ у 57. минуту поравнава резултат.

Кренули су тада гости на све или ништа. Гужва на половини гостију, гурање и картони на обе стране у 63. минуту успели су да врате моментум на страну Тимока, чији су играчи смогли снаге да се пре свега психички врате у сусрет, након шокантног изједначења. Суперлигашки судија Новак Симовић поделио је „брдо“ жутих картона и домаћим и гостујућим играчима, задржавши контролу над утакмицом и показавши да не носи џабе титулу интернационалца.

До краја није било неких већих прилика, Јовановић је након лако примљеног гола био сигуран, домаћи су успешно трошили време и дочекали крај меча са високо подигнутим рукама. Више од 100 година традиције фудбала у Зајечару заслужује прволигаша, а млади играчи Тимока предвођени тренером Војканом Рајчићем, донели су велику радост свим зајечарским љубитељима фудбала.