Зајечар Фудбал

ТИМОКУ МАЛО И ДВА ГОЛА ПРЕДНОСТИ, „СЛАЂИ“ БОД ИДЕ У ПИРОТ

Фудбалери Тимока ремизирали су у дербију јесени против екипе „Танаско Рајић“ резултатом 2.2 (2:1). Зајечарци су на тај начин остали на челу Зоне „Исток“, али је разлика у односу на прве пратиоце из Пирота остала непромењена, пошто Тимок 1919 има 28, „Танаско Рајић четири бода мање на 2. позицији.

Почело је како се само пожелети може, капитен Урош Николић довео је домаће у вођство већ у 4. минуту утакмице. Док се утисци још нису ни сабрали после првог, стигао је и други погодак, а резултат је дуплирао Стаменковић голом у 11. минуту сусрета. Ипак, после 15 минута као да су се играчи тренера Мирослава Николића задовољили, а гости су из практично првог ударца у оквир гола смањили средином првог дела игре. Консолидовали су се Зајечарци након примљеног поготка, имали неколико добрих прилика, али фалило је концентрације, па се са минималном предношћу отишло на паузу.

Гости су у наставку изашли с јасним циљем, Тимок јесте имао иницијативу, али прилично јалову, па су Пироћанци успели да искористе нешто слабију реакцију домаће одбране и стигну до злата вредног бода.

Зајечарце наредног викенда очекује гостовање новајлији у зонском рангу такмичења, екипи Браника у Штубику. Не би требало потценити тим из околине Неготина, који је на домаћем терену успео да слави против Ртња, а у 10. колу однео је бод са гостовања у Злоту, а након десет одиграних утакмица заузимају 9. место са 13 освојених бодова.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.