Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОК РУТИНСКИ ПРЕКО МЛАДОСТИ ДО НОВИХ БОДОВА У СРПСКОЈ ЛИГИ, НОВИ ДЕБАКЛ МЛАДИХ ФУДБАЛЕРА КАБЛОВА

Фудбалери Тимока везали су и четврту везану победу у пролећном делу првенства пошто су савладали екипу Младости на гостовању у Медошевцу резултатом 0:2. Била је то још једна рутинска победа лидера српсколигашког „Истока“, а по један гол у оба полувремена био је довољан да се сломи отпор жилавих домаћина.

Поготке за Зајечарце постигли су Иван Драгићевић у 27. и његов имењак Давидовић у 59. минуту утакмице.

Каблови су са друге стране доживели још један тежак пораз, а овог пута бодове из Котлујевца однели су играчи Трстеника, који су са 0:6 славили на стадиону у насељу „Кључ“ у Зајечару.

Најубедљивију победу остварили су фудбалери Будућности из Поповца, који су са 8:1 надиграли фењераша Моравац на гостујућем терену и показали да ће се до краја борити са екипом Тимока за 1. место и пласман у бараж за Прву лигу Србије. Раднички из Свилајнца савладао је комшијски Рембас у Ресавици 0:2, док је Власина чини се испала из свих комбинација за врх табеле после ремија од 1:1 са Моравом на домаћем терену у Власотинцу.

Тимок је дакле први са 58 освојених бодова, Будућност је сакупила 52 бода, уз две утакмице мање, Раднички је трећи са 51, док је Власина четвртопласирана са 49 бодова. Већ у среду на програму је наредно 25. коло, у коме Тимок у комшијском дербију дочекује књажевачки Тимочанин, док Каблови код куће играју са Власином.