Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ПЕТА ПОБЕДА У НИЗУ ТИМОКА 1919, ДЕБАКЛ КАБЛОВА У ТРСТЕНИКУ

Фудбалери Tимока 1919 савладали су у дербију 5. кола Српске лиге „Исток“ екипу Младости из Медошевца 2:0 и задржали прво место на табели са максималних 15 бодова, пошто и након пет одиграних утакмица не знају за неуспех.

Све је почело одлично за Зајечарце, пошто су веч у првом нападу на мечу стигли до предности поготком Немање Ристића у 2. минуту. Исти играч дуплирао је предност домаћих у 10. минуту утакмице. Био је то старт дербија из бајке за изабранике Војкана Рајчића. Контролисали су у потпуности меч и стезали обруч око гола ривала, који пре гостовања на Краљевици, није осетио горчину пораза, уз само један реми на свом конту.

Показали су гости да знају да играју фудбал, успели да се опораве од почетног шока и дођу на праг постизања поготка, који би их вратио у игру. Најбољу могућу шансу, пенал у 29. минуту зауставио је голман домаћих Александар Јовановић, који је сјајно прочитао једанаестерац и показао да ће његов повратак бити велико појачање за Зајечарце. И када су сви помислили да ће то бити још једна рутинска победа за лидера Српске лиге „Исток“, пред сам крај првог полувремена, штопер домаћих Милош Гардић руши играча гостију на самој ивици шеснаестерца као последњи играч одбране, арбитар није имао дилему, послао је Гардића у свлачионицу, а Тимоку главобољу пред наставак сусрета.

Нису успели из слободњака да смање вођство гости из Медошевца, али су имали читаво друго полувреме да то учине. Притискали су и покушавали, али добро су стајали играчи Тимока, умешно се бранили и одбранили до краја сусрета, уз пар покушаја из контранапада да реше све дилеме.

Ипак, три бода је оно што се пише и памти, а Тимок 1919 остаје и даље једина екипа са максималним учинком на српсколигашком „Истоку“.

Други зајечарски српсколигаш доживео је прави бродолом на гостовању у Трстенику, где је поражен резултатом 4:0. Нико није могао да очекује тако тежак пораз изабраника тренера Бешинића, поготово ако се има у виду да Трстеничани пре овог сусрета нису имали ни један једини бод на свом конту. Каблови након неуспеха наредног викенда иду на још једно тешко гостовање у Власотинце екипи Власине, која после пет одиграних кола има 13 бодова и налази се на деоби 2. места табеле, уз Цар Константин, а оба тима имају по 13 освојених бодова.

Наредно коло доноси тимочки дерби у Књажевцу и гостовање Тимока старом ривалу, екипи Тимочанина, која након пет кола има три победе и два пораза, уз 9 освојених бодова. Комшијски дерби на програму је следеће недеље 13. септембра.