Зајечар Фудбал

ТИМОК ПРЕКО НИКОЛИЋА ДО ТРИ БОДА ПРОТИВ ВЛАСИНЕ

Фудбалери Тимока савладали су екипу Власине резултатом 1:0 у мечу 4. кола Српске лиге „Исток“. Зајечарци су у тврдом, правом првенственом окршају стигли до победе против гостију из Власотинаца поготком Растка Николића у 68. минуту утакмице.

Први део игре показао је зашто промене у начину игре и формацији не морају увек да донесу добре ствари. Тренер домаћих Жарко Јовановић уигравао је читаве недеље тројицу играча у дефанзиви, после опоравка Милуновића, штопера високог 203 центиметра. Није то ипак донело жељену промену, јер та поставка изискује доста трчања од бочних играча, а чини се да можда ни Власотинчани нису били прави ривал за пробу. Искусна екипа са неколико фудбалских зналаца, до меча на Краљевици непоражена, лако је излазила на крај са атацима домаћих.

Покушао је већ на полувремену стратег домаћих убацивањем Росића, али све до повлачења штопера Павловића и уласком крилног нападача Живића, ефекта на игру није било. Сјајно је у поменутом 68. минуту меча пробио десни спољни Киш и упутио центаршут, још боље лопту прихватио и снашао се у противничком шеснаестерцу Растко Николић и погодио мрежу Власине за радост око 300 гледалаца у Зајечару.

До краја меча две сјајне интервенције капитена домаћих Александра Јовановића, али и изузетна прилика за други погодак и дуплирање вођства пропустио је Николић, међутим резултат је остао непромењен. Бодови су оно што се пише и памти, а Тимок их после четири одиграна кола има 10 на свом конту и налази се на челу српсколигашког „Истока“.

Наредни викенд доноси дерби меч у Пироту и гостовање старом ривалу, екипи „Радничког“. Битна информација стигла је из Прахова где је Јединство из Параћина поражено са 2:1 од домаћег Дунава, па сада једино Динамо из Врања може да се поравна на лидерској позицији са Зајечарцима, по завршетку недељног дуела са Моравом из Ћуприје.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.