Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОК НА КРИЛИМА НИКОЛИЋА СЛАВИО ПРОТИВ РТЊА У КОМШИЈСКОМ ДЕРБИЈУ

Фудбалери Тимока савладали су у комшијском дербију екипу „Ртња“ из Бољевца резултатом 3:0 (1:0). Сјајан меч одиграо је млади нападач Зајечараца Растко Николић, који је хет триком решио питање победника на Краљевици. Гости су се представили као компактан ривал, али без четворице првотимаца Цокића, Цакића, Адамовића и Оршовановића, изабраници тренера Терзића нису могли да се озбиљније супротставе расположеном лидеру Зоне „Исток“ у утакмици која је прошла у свечарском тону, због чињенице да је навијачка група „Отрови“ прославила 25 година од оснивања.

Повратник из редова суперлигаша Вождовца је голгетерски низ започео у 23. минуту, када је искористио одлично додавање из слободног ударца и довео домаћи тим у вођство. Тек што је почело друго полувреме Николић је дуплирао предност Тимока, да би тачку на утакмицу ставио исти играч у 85. минуту сусрета.

Зајечарци су промашили неколико изгледних прилика, искусни чувар мреже гостију Траиловић је у пар наврата сјајним рефлексима показао да је један од најбољих голмана лиге. Ипак и у Тимоку чини се расте нова јединица, пошто је млађани Лазар Дубљевић са пар интервенција доказао да је с правом добио шансу после повреде Александра Јовановића.

Фудбалери Ртња су и поред пораза бар до недељних мечева остали на 5. позицији Зоне „Исток“ са 21 бодом, чији је суверени лидер и даље Тимок, пошто су Зајечарци против Бољевчана стигли до 13 победе у 14 одиграних утакмица и са 40 бодова имају девет више од првог пратиоца, екипе Бора.

Наредног викенда Бољевчани ће на домаћем терену против Јединства из Пирота покушати да победом закључе врло добру јесен и са пристојном залихом оду на зимску паузу, док ће изабраници Мирослава Николића низ непобедивости пробати да наставе на гостовању екипи Злота.

“Овај медијски садржај суфинансиран је од стране општине Бољевац – ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства”.