Зајечар Фудбал

ТИМОК И РАД ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ НА КРАЉЕВИЦИ

Фудбалери Тимока ремизирали су са екипом Рада 1:1 у 9. колу Прве лиге Србије. Зајечарци су били сјајни у првом полувремену, али их је кардинална грешка у надокнади првог дела игре коштала победе против реномираног противника.

Већ у 8. минуту снажним ударцем Миленковића запретили су домаћи, али је млади голман гостију Ђурковић био на месту. Расположен за игру био је у тим моментима Качар, који је неколико пута пробио по десној страни, али су редом промашивали Драгићевић, Рошевић, па и штопер Митровић након корнера.

Радост је коначно стигла у 41. минуту када је Божовић на сјајан начин извео аут, Ивица Јовановић пребацио одбрану гостију, а Драгићевић погодио мрежу екипе Рада. Сијасет прилика имали су домаћи фудбалери у првом полувремену, али је голман Ђурковић био на висини задатка.

И када су сви помислили да ће се на паузу отићи са предношћу Тимока, уследила је невероватна ситуација на самом истеку надокнаде првог дела игре. Десни бек домаћих Цветковић напуцао је играча гостију Гојковића, коме није било тешко да упосли Мандића за изједначење.

Друго полувреме кренуло је одличном приликом Драгићевића, који је другим поготком могао да врати предност на страну домаћина. Одмах затим, у 47. минуту сјајно је прошао Нигеријац Кингсли, али је голман Рада одлично реаговао.

Тренер гостију Зоран Рендулић направио је неколико измена, а пун погодак било је увођење искусног Марка Блажића, бившег фудбалера Црвене звезде, који се у наставку наметнуо и са Гојкивићем уносио немир у редове Тимока. Контролисали су играчи Рада утакмицу до краја меча, али правих прилика није било.

Невероватно звучи чињеница да је стратег домаћих Рајчић био принуђен да направи чак три принудне измене у току меча. Најпре је највеће летошње појачање Голубовић након само 15 минута уступио место искусном Јовановићу. Потом је Кингсли на полувремену заменио повређеног Качара, да би и Нигеријац након само 15 минута у игри у наставку, због повреде ложе био замењен Пантићем.

Остаје велика жал за два изгубљена бода, Тимок је имао зрелије шансе и био опаснији ривал, поготово у првом полувремену. Ипак, Краљевица остаје неосвојива тврђава трећу годину заредом. Тимок је 8. на табели са 11 бодова, Рад 6. са два бода више.

Зајечарце наредног викенда очекује једно од најтежих гостовања у Првој лиги Србије, утакмица против Јавора у Ивањици.