Зајечар ОСТАЛИ СПОРТОВИ

СРЕБРО ЗА МЛАДЕНОВИЋА У НИШУ, ЗАЈЕЧАРСКИ ТЕНИСЕР ВИЦЕШАМПИОН ТУРНИРА У ОРГАНИЗАЦИЈИ ТЕНИСКОГ КЛУБА „РАДНИЧКИ“

Талентовани тенисер из Зајечара, Јанко Младеновић наставља да бележи одличне резултате на турнирима широм Србије. Минулог викенда, члан Тениског клуба „АС Тимок“ освојио је друго место и сребрну медаљу на Отвореном првенству Ниша за играче до 12 година.

Организатор турнира из календара Тениског савеза источне Србије био је Тениски клуб „Раднички“, а Младеновић је поражен у финалу од Радована Петровића, члана Тениске академије „Живковић“ из Ниша после велике борбе резултатом 1:2. По сетовима је било 1:6, 6:1 и 6:7 у тај-брејку трећег сета (5:7).

Сјајно је и ово такмичење отворио зајечарски тенисер, а круна добре игре било је полуфинале где је савладан Македонац Дарјан Пановски са 2:0 (6:0, 6:0). Ипак, у финалу је после скоро два и по сата игре до титуле дошао Петровић, који се на тај начин реванширао Младеновићу за пораз од пре само две недеље, када је Зајечарац славио са рутинских 6:1, 6:3.

Следећи турнир је на програму у Зајечару 17. јула, на теренима „Eurocluba“ на Краљевици, када ће Јанко Младеновић поново наступити у конкуренцији тенисера до 12 година.