Зајечар РУКОМЕТ

РУКОМЕТАШИ ЗАЈЕЧАРА СЛАВИЛИ ПРОТИВ „ЈАСТРЕПЦА“ У ДЕРБИЈУ ПРВОЛИГАШКОГ „ИСТОКА“

Рукометаши Зајечара савладали су у дербију 7. кола Прве лиге „Исток“ екипу „Јастрепца“ резултатом 29:26 (18:14). Успели су изабраници тренера Дарка Милосављевића да од самог старта утакмице наметну свој ритам игре гостима из Блаца и да преко непогрешивог Немање Сандуловића већ после 20 минута меча стекну опипљиву предност. Млађани Сандуловић имао је 8 погодака на свом конту у првом полувремену, а велику подршку и у расположеним саиграчима, који се нису штедели ни у одбрани.

По истеку првог дела игре било је плус 4 за домаће у лепо испуњеној хали спортова на Краљевици, упорни гости успели су да се донекле врате у наставку меча, али не и да угрозе сигурни тријумф зајечарског прволигаша. Прво име дербија био је Немања Сандуловић, стрелац 11 погодака, по 5 су постигли Милан Николић и Андрија Мијовић, капитен Милан Илић и Никола Сандуловић су додали по 3, а Зоран Маринковић и Лука Павловић по 2 гола. Код гостију Дарко Хаџић постигао је 11, а Стефан Милетић 9 погодака.

Одличан утисак оставили су домаћи играчи против искусног тима из Блаца, а за потпуно задовољство биће неопходно славити и наредног викенда, када Зајечарце очекује гостовање екипи Ртња у Бољевцу.

Након седам одиграних утакмица, рукометаши Зајечара налазе се на деоби 1. места табеле са екипом Бора, а оба тимочка ривала имају по 11 освојених бодова. Јастребац је у Зајечару претрпео први пораз у сезони и налази се на 4. месту са 9 бодова и утакмицом мање, док исти учинак имају и Бољевчани на 3. месту, али и две утакмице мање, па ће предстојећи тимочки дерби отклонити многе дилеме око изгледа табеле прволигашког „Истока“.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.