Зајечар Фудбал

ПОРАЗ ТИМОКА У СРЕМСКОЈ МИТРОВИЦИ – ПРВИ НЕУСПЕХ ЗАЈЕЧАРАЦА У СЕЗОНИ

Фудбалери Тимока поражени су у Сремској Митровици од домаћег Радничког резултатом 5:2 у 2.колу Прве лиге Србије. Зајечарци су на тај начин претрпели први пораз у сезони, с обзиром на то да су у прошлом колу, такође на гостовању Златибору, славили са минималних 0:1.

Утакмица у Сремској Митровици почела је изузетно офанзивно и ефикасно, па смо већ у првих неколико минута видели два поготка. Домаћи су повели у 4. минуту, док су гости узвратили само 180 секунди касније, преко Драгићевића који је постигао свој други гол у сезони, пошто је прецизан био и против Златибора.

Играчи Радничког вратили су предност средином полувремена, а када су Зајечарци остали са десеторицом на терену после искључења Рудића у 40. минуту, домаћима је посао био знатно олакшан.

Раднички је бројчану предност искористио и погоцима у 63. и 76. минуту дошао до убедљиве предности. Нигеријац Кингсли је у 80. минуту смањио на 4:2 својим првенцем у дресу Тимока.

Ипак, домаћи само три минута касније постављају коначних 5:2 и стижу до тријумфа и одличног почетка сезоне, пошто су на премијери ремизирали без голова са Радом на Бањици.

Зајечарцима с друге стране, остаје да се посвете наредном колу следећег викенда, када на Краљевицу стиже ИМТ из Новог Београда.