Унесите термин за претрагу

Зајечар Фудбал

ПОРАЗ ТИМОКА ОД ГРАФИЧАРА, ТАНКА НАДА ЗАЈЕЧАРАЦА ЗА ОПСТАНАК У ПРВОЈ ЛИГИ

Подели

Фудбалери Тимока поражени су на гостовању екипи Графичара у Београду резултатом 2:0. Чини се да је нада Зајечараца у опстанак остала на помоћном терену стадиона „Рајко Митић“, пошто је и Будућност у Добановцима лако изашла на крај са Бачком, па је разлика између Тимока и прве екипе изнад црте сада великих 6 бодова.

Невероватно је шта су све промашили фудбалери Тимока против Графичара у другом полувремену. И док је у првом делу виђена равноправна игра, коју су домаћи пресекли поготком Видића у 41. минуту утакмице,  шансе гостију су се ређале у наставку меча. Већ на старту другог дела игре Петровић је сјајно шутирао али је млади Манојловић врховима прстију успео да избаци лопту из гола. Млађи брат некадашње Звездине „јединице“ Филипа Манојловића је умало поклонио гостима изједначење, али је ипак стигао да се исправи и одбрани ударац Давидовића на истеку једног часа игре. Истог играча само десет минута касније спречила је статива да поравна резултат, док је лепу прилику за госте пропустио и Анђеловић који је у 80. минуту одлично извео слободњак, али лопта поново није хтела у гол домаћих.

Главни судија меча Матић окарактерисао је као једанаестерац прекршај једног од дефанзиваца Тимока над Матићем у 85. минуту, иако је било очигледне сумње да је фаул направљен ван 16 метара. Повици су се чули са клупе гостију, али арбитар одлуку није мењао, па Кнежевићу није било тешко да са беле тачке постави коначних 2:0.

Док год се игра има наде, иако ће бити врашки тешко у само четири утакмице надокнадити шест бодова разлике. Веровати наравно треба упркос свему, а већ у недељу 1. маја на градски стадион на Краљевици стиже екипа Бачке.

„Остаје нам да се опоравимо колико можемо и окренемо себи, а док год постоји и најмања шанса, покушаћемо да је остваримо. Тешко је кад против себе имате сем противника и још понеког, из ове коже се не може, али ови момци су већ показали колико могу надокнадивши огроман заостатак. Прва на реду је Бачка, тријумф је императив, али више не зависимо само од себе“, поручио је за „Глас спорта“ тренер Тимока Срђан Стојчевски.

Кључна прилика пропуштена је ипак у директном судару минуле среде у Зајечару, где су Тимок и Будућност поделили бодове. Повели су тада Зајечарци већ у 1. минуту, али то није било довољно за победу која би сада гарантовала Тимоку останак у трци до самог краја. Овако четири кола пре краја шампионата Тимок је на претпоследњем 7. месту плеј-аут табеле са 34 освојена бода, док Будућност на 4. позицији има 40. Изгледа да ће сви београдски тимови остати у прволигашком друштву, пошто су сем шабачке Мачве, Рад, Графичар и Будућност три тима са територије Фудбалског савеза Београда.

Вреди истаћи да се мало шта може замерити играчима који су од јануара у дресу Тимока. Извршио је праву доселекцију Срђан Стојчевски, плаво-бели су успели до 10. априла и закључно са последњим 30. колом да надокнаде велики број бодова и стигну конкуренте у борби за опстанак. Снаге ипак у разигравању за опстанак није било. Скраћена ротација, повреда кључних играча попут нападача Радуновића, касније и Нигеријца Кингслија, оставили су Зајечарце само на млађаном Тримановићу у фази напада.

И поред тога, мора се рећи колико год да то сурово звучало, емоцијама у фудбалу места нема. Тек на пролеће схватили су и одговорни у ФК „Тимок 1919“ да је требало пресећи још прошлог лета, захвалити се појединцима и ући са новом екипом у прволигашке борбе. То је на крају урађено зимус, када су у тиму из јесењег дела првенства остали само Божовић, Давидовић и Пантић, док је највећи број фудбалера стигао у јануарском прелазном року.

Тимок до краја сезоне чекају четири утакмице, у игри је још 12 бодова. Након домаћег меча са Бачком, Зајечарци путују на мегдан Златибору, потом и Раду на Бањици, док првенство завршавају против Кабела на Краљевици 21. маја.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.