Зајечар Фудбал

ПЕТИ УЗАСТОПНИ ПОРАЗ ТИМОКА У ПРВОЈ ЛИГИ, ЗВЕЗДИНА ФИЛИЈАЛА „ГРАФИЧАР“ РУТИНСКИ ДО ТРИ БОДА

Фудбалери Тимока поражени су на гостовању у Београду од екипе Графичара резултатом 2:0 у 14. колу Прве лиге Србије. Зајечарци су деветим поразом у сезони пали на претпоследње 15. место у табели и у наставку првенства имаће врашки тежак задатак што се тиче опстанка у другом по снази рангу такмичења у Србији.

Филијала Црвене звезде, Графичар изашао је на помоћни терен стадиона „Рајко Митић“ са чак 10 „бонус“ играча, фудбалера млађих од 20 година, од којих су многи тек пунолетни, док је једини искуснији играч на располагању тренеру Бошку Ђуровском био леви спољни Луис Ибањез, бивши члан црвено-белих у мандату „Грофа“ Божовића. Тешко је било за госте да испрате темпо младих домаћих нада, а посебно су за игру били расположени суперталентовани Неготинци, браћа близанци Јован и Никола Митуљикић.

Све је било решено у првих пола сата игре, када су домаћи фудбалери у само пет минута срушили наде гостију да могу до позитивног резултата. Сјајна асистенција 18-годишњег Јована Митуљикића у 25. минуту утакмице и још боља реализација Андрије Радуловића, који иза себе има већ и неколико утакмица у дресу Црвене звезде. Одличну игру Јован Митуљикић крунисао је пет минута касније, када је искористио лоше постављену офсајд замку одбране Тимока и додавање брата Николе да дуплира предност Графичара.

У наставку нешто боља игра гостију, који су отреситије кренули ка голу Графичара, али су боље прилике ипак имали домаћи фудбалери. Међутим, на висини задатка је био голман и капитен Тимока Јовановић, па је резултат до краја утакмице остао непромењен.

Тешко је било веровати да ће самим доласком Томаса Васова на клупу зајечарског прволигаша одмах кренути и боље игре. Неопходно је да прође одређени период и да бивши првотимац сада у улози тренера Тимока проведе неко време са екипом, а праве ствари и бољу игру треба очекивати тек на пролеће, после одрађених припрема. Ипак, до тада има још седам кола, од чега три заредом код куће против Бачке, Златибора и Радничког из Сремске Митровице у наредна три викенда на Краљевици, када ће императив победе бити над главом фудбалера Тимока.

Тимок је после 14 одиграних кола на 15. месту Прве лиге Србије са 11 освојених бодова, а иза зајечарског прволигаша налази се само новосадски „Кабел“ са 7, док је Графичар тријумфом у Београду дошао до 12. места са 13 бодова. На челу табеле је Инђија са 35, осам бодова и утакмицу више од Младости из Новог Сада и Мачве, који су сакупили по 27.