Зајечар Фудбал

ПОБЕДА ТИМОКА У ЗЛОТУ ЗА КРАЈ ЈЕСЕЊЕГ ДЕЛА ЗОНЕ „ИСТОК“

Фудбалери Тимока савладали су екипу Злота резултатом 0:3 у 15. колу Зоне „Исток“. Зајечарци су до 14 победе у сезони стигли после много боље игре у наставку, пошто је првих 45 минута завршено без погодака. Стрелци за госте у највећем борском селу били су Растко Николић у 48. минуту сусрета и дефанзивци Трукић у 70. и Ванић у 90. минуту утакмице.

Био је то један од оних мечева где су бодови уписани пре почетка, а видели смо и сведочили много пута колико то може да буде тежак задатак, па и прави подухват, ако сте рецимо гледали утакмицу Србија – Бугарска. Ипак, изабраници тренера Мирослава Николића су дан раније оправдали улогу фаворита и у Злоту задржали ореол непобедивости и са 43 освојена бода приграбили „титулу“ јесењег првака.

Победе су забележили и први пратиоци, Бор који је код куће декласирао Балкански са 4:0 и „Танаско Рајић“ који је у голеади у Пироту резултатом 4:2 надиграо сокобањски „Требич“. Оба ривала сакупила су по 34 бода и са минус девет у односу на зајечарског зонаша дочекују зимску паузу. Најзанимљивије је било у сусрету Јединства и Ртња, где су Пироћанци славили против Бољевчана са 3:2, док је „Хајдук Вељко“ победом у Кладову над Бродоремонтом од 1:3 задржао 4. позицију табеле са 32 бода.

Следи пауза до средине фебруара, када ће бити одигране утакмице 16. кола којима ће започети пролећни део такмичења у Зони „Исток“. Тимок на старту гостује у Димитровграду, једној правој домаћинској екипи „Балканског“, која је јесењи део првенства окончала на 8. месту са 20 освојених бодова. Нимало лак задатак чека Зајечарце и недељу дана касније на гостовању петопласираном Јединству у Пироту, док је први домаћи дуел на Краљевици на програму у тимочком дербију Тимок – Хајдук Вељко у 18. колу Зоне „Исток“

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.