Зајечар Фудбал

ПЕТАРДА ТИМОКА ЗА НОВИ УБЕДЉИВИ ТРИЈУМФ ЗАЈЕЧАРСКОГ СРПСКОЛИГАША

Фудбалери Тимока декласирали су Мораву из Владичиног Хана са 5:1 у 31.колу Српске лиге „Исток“.

Зајечарци су повели већ у 1. минуту сусрета, када је јануарско појачање Давидовић погодио мрежу гостију. Предност домаћих дуплирао је Рошевић у 12.минуту, али су играчи Мораве узвратили два минута касније, када је Стошић смањио на 2:1. Ипак, лидер враћа предност на два разлике већ у 26. минуту поготком Милоша Цветковића.

У наставку меча резервиста Лапчевић и Немања Ристић у размаку од пет минута решавају питање победника и доносе нову убедљиву победу Тимоку.

Други зајечарски српсколигаш екипа Каблова, има друге бриге. Како постићи бар неки погодак и примити што мање у сусретима са далеко искуснијим екипама. Ове среде млади састав „Каблара“ доживео је нови дебакл пошто је поражен од Жупе на домаћем терену у Котлујевцу резултатом 0:8.

Раднички у Свилајнцу није успео да слави против СФС Борца, било је 1:1, док Будућност није сломила отпор Синђелића у Нишу у ремију без голова, па је Тимок увећао предност на врху табеле. Зајечарци су лидери са 77 освојених бодова, девет више од Поповчана који имају и утакмицу мање, док је Раднички остао на 3. месту са 64 и седам кола пре краја сезоне фактички испао из трке за прво место и пласман у бараж за попуну Прве лиге Србије.