Унесите термин за претрагу

Зајечар Фудбал

НОВИ МИНИМАЛНИ ПОРАЗ ТИМОКА НА КРАЉЕВИЦИ, МЛАДОСТ ОДНЕЛА БОДОВЕ У НОВИ САД

Подели

Серији пораза фудбалера Тимока се не назире крај, а лошу форму зајечарског прволигаша и очајну реализацију овог викенда искористили су играчи новосадске Младости, који су са минималних 0:1 славили на Краљевици. Погодак одлуке постигао је Милан Видаков у 26. минуту утакмице 19. кола Прве лиге Србије.

Покушао је знатно офанзивнијом формацијом да изненади госте тренер домаћих Стојчевски, па су од првог минута заиграли Рошевић, Драгићевић и Нигеријац Кингсли, који је ове сезоне добијао прилику на кашичицу. Ипак ни то није помогло Зајечарцима, које је у првом делу држао у игри задњи везни Миленковић, кога је било по целом терену. Ипак, тренутак непажње и деконцентрације у одбрани искористили су гости и баш као и минули противник у Зајечару, Раднички из Сремске Митровице из прве и једине шансе стигли до победе.

Али какву су само шансу за изједначење пропустили домаћи фудбалери у 33. минуту сусрета. Савладан је већ био голман Новосађана Мирковић, али је Драгићевић успео да погоди противничког дефанзивца, лопта се некако одбила до Рошевића, који такође погађа једног играча гостију из нешто теже ситуације, па је најбоља прилика Тимока отишла у неповрат. Покушавали су домаћи и након тога, али доста јалово до краја првог дела игре.

У наставку гости су наравно били задовољни стеченом предношћу, а ипак су пропустили велику шансу за дуплирање вођества. Сјајно је са 25 метара извео слободан ударац Чубрило, голман домаћих Јовановић закачио је лопту која се од стативе потом одбила у поље. Притискао је Тимок до краја меча, најчешће преко корнера и дугачких аута које су изводили Кнежевић и Божовић, али је резултат остао непромењен. Прилику су добили Голубовић, Јовановић, Николић и први пут у овом првенству још један Нигеријац Мадуба уместо свог сународника Кингслија. Ни то није помогло зајечарском прволигашу да коначно затресе мрежу гостију, а најбољу прилику пропустио је бек домаћих Стефан Кнежевић, који је у 90. минуту из изгледне позиције извео „слободњак“ али је лопта прошла поред даље стативе гола Младости.

До зимске паузе остала су два кола, а наредног викенда Зајечарци иду у Добановце на мегдан Будућности, против које су јесенас одиграли најбољу утакмицу сезоне и једној од три победе декласирали госте са 5:0. Ипак, Будућност је сада у далеко бољој ситуацији са 10 бодова више на свом конту и налази се на 12. месту табеле. Овогодишњи опроштај од домаћих навијача заказан је за 5. децембар када на Краљевици буде гостовала екипа Железничара из Панчева.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.