Зајечар КОШАРКА

НОВА ПОБЕДА КОШАРКАША БИН-А, ЗАЈЕЧАРЦИ СЛАВИЛИ У БЕЛОЈ ПАЛАНЦИ

Кошаркаши Бин-а забележили су изузетно важан тријумф на гостовању у Белој Паланци, пошто су резултатом 62:73 (28:12, 19:21,13:31, 2:9) савладали екипу „Младост Весна“. Невероватан преокрет режирали су Зајечарци, који су након прве четвртине у којој су већ били у минусу 16 поена, одиграли фантастично друго полувреме и затрпали кош домаћина у трећој четвртини. Последња деоница протекла је у сјајној одбрани гостију, који су свели домаћу екипу на само два постигнута поена.

Најефикаснији актер утакмице био је Угљеша Митровић, а плејмејкер Бин-а је меч завршио са 31 поеном. Одличну ролу у тиму тренера Драгојевића имао је Стефан Џелатовић који је убацио 16 поена од чега четири далекометна хица, а двоцифрен је био и Марко Перовић са 10 поена. Ристић је додао 8, Видановић 7, а у стрелце се уписао и Недељковић поготком са линије слободних бацања.

„После лоше прве четвртине, изузетно добро одиграном одбраном савладали смо домаћине које су предводили Миљковић са пет убачених тројки и Лужанин који нам је убацио 18 поена“, истакао је за „Глас спорта“ Небојша Николић, председник КК „Бин“.

Тачку на успешну 2022. годину у којој су остварили пласман у Прву српску лигу у којој за сада играју изнад свих очекивања, кошаркаши зајечарског Бин-а ставиће наредног викенда у хали на Краљевици, где ће угостити екипу „Ратника“ из Ниша.