Учитавање

Унесите термин за претрагу

Зајечар КОШАРКА

КОШАРКАШИ ЗАЈЕЧАРСКОГ БИН-А ПОБЕДОМ НАД КЊАЖЕВЦЕМ СПУСТИЛИ ЗАВЕСУ НА СРПСКОЛИГАШКУ СЕЗОНУ

Подели

Кошаркаши Бин-а ставили су тачку на успешну сезону у Првој српској лиги „Исток“, тријумфом над екипом Књажевца у последњем колу плеј-офа резултатом 83:78 (16:25,19:13, 23:13, 25:27). Очекивања пред почетак сезоне су премашена, обезбеђен је пласман у плеј-оф за Прву Б лигу, па је тренер Стеван Драгојевић могао у завршних осам утакмица да пружи шансу и најмлађим играчима, од којих су многи још увек чланови кадетске селекције. Ипак, победа и реванш Књажевчанима за пораз у претходном сусрету свакако значе, када се зна да скоро комплетан играчки кадар „Биноваца“ долази из Зајечара, изузев млађаног Извонара.

Није почело по тактовима домаћих у хали спортова на Краљевици, гости су се распуцали и прву четвртину решили у своју корист са девет поена вишка, притом убацивши респектабилних 25 поена. Зајечарци узвраћају на крилима стандардно расположених Угљеше Митровића и Петра Видановића, а на полувреме се отишло са три разлике у корист Књажевчана. Наставак меча протекао је у правој кошгетерској клиници кошаркаша Бин-а, појачана је и одбрана, па је пред завршних 10 минута предност од 8 поена била у рукама домаћих. До краја рутинска игра и победа зајечарског српсколигаша, који ће се и наредне сезоне такмичити у Првој српској лиги „Исток“.

Задовољство постигнутим није крио ни председник КК „БИН“ Небојша Николић.

„Честитао бих свим играчима и тренеру на резултатима оствареним ове сезоне, где нам је циљ пре свега био опстанак. Одличне игре и пласман у прве четири екипе подигле су очекивања и значе много, а пре свега пред наредну сезону у којој свакако желимо да уз надамо се  подршку локалне самоуправе и наших донатора поново створимо респектабилан састав од играча из Зајечара и околине“, поручио је Николић за „Глас спорта“.