Зајечар РУКОМЕТ

РУКОМЕТАШИ И РУКОМЕТАШИЦЕ ЗАЈЕЧАРА ЛИДЕРИ ПРВОЛИГАШКОГ „ИСТОКА“

Фантастичан угођај приредили су свим рукометним заљубљеницима рукометаши и рукометашице Зајечара, који су забележили нови дупли тријумф и коначно заједно засели на чело прволигашког „Истока“. И док су изабранице тренера Петровића већ дуже време недодирљиве у Групи А са максималним учинком, играчи тренера Милосављевића су имали знатно тежи задатак у дербију сезоне против Слоге из Петровца на Млави.

Зајечарке су направиле одличну увертиру, заиграле сигурно од самог старта и већ на полувремену имале предност од 16:12. Нису гошће из пожаревачког „Немањића“ имале решење за двојац Емилија Вељковић – Катарина Стевановић, па су обе меч завршиле са по 9 постигнутих голова. Вељковић је проглашена и за играча утакмице, којом су Зајечарке оствариле 11 првенствену победу из исто толико одиграних мечева. Сара Првуловић је додала 4, Анђела Станојловић и Марија Голубовић по 3, а у стрелце се уписала и Јелисавета Станковић.

Следи гостовање у Костолцу, а рукометашице Зајечара пробаће да наставе победоносни низ и дођу до дванаесте првенствене рецке. Ривалке из екипе Рудара су забележиле пети пораз у сезони у Кладову и налазе се на 4. месту табеле.

Одавно није била тако испуњена дворана на Краљевици у једном такмичарском дану, а управо је публика дала кључан ветар у леђа рукометашима Зајечара да као у трансу одиграју прво полувреме против лидера из Петровца на Млави, које су решили у своју корист са невероватних девет голова разлике, 20:11. Било је и за очекивати да не могу баш у тако фуриозном стилу одиграти свих 60 минута, али су смогли снаге да остваре злата вредан тријумф којим су прескочили Слогу и стигли до чела Прве лиге „Исток“.

Бриљирао је на голу домаћих сјајни Милан Томић, скидао немогуће зицере и излуђивао играче гостију, па је заслужено понео и титулу играча утакмице. На крају 31:28 за Зајечарце, код којих је најефикаснији био Немања Сандуловић са 9 погодака, а велику нападачку подршку дали су и Никола Сандуловић са 6, Милан Илић је дао 5, а Милан Николић 4 поготка. Једино брине обновљена повреда капитена Илића, али нема сумње да ће цела екипа покушати да надомести његово одсуство, иако ће се тек утврђивати степен повреде.

Наредни ривал Зајечараца је захуктала Морава из Велике Плане, која је минулог викенда нанела први и то убедљив пораз Слоги и на тај начин посредно помогла изабраницима тренера Дарка Милосављевић. Ипак, прошлогодишњи члан Супер Б лиге има своју рачуницу и тражи своју шансу за повратком у виши ранг такмичења у завршници сезоне, тако да Зајечарцима неће бити нимало лако на гостовању у Великој Плани.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.