Зајечар КОШАРКА

КОШАРКАШИ ЗАЈЕЧАРСКОГ БИН-А ДЕКЛАСИРАЛИ КЊАЖЕВЧАНЕ ЗА ДРУГУ ПОБЕДУ У СЕЗОНИ

Кошаркаши БИН-а декласирали су екипу Књажевца резултатом 99:50 (21:16, 30:11, 29:10,19:13) у тимочком дербију 11. кола Прве српске лиге „Исток“. Зајечарци су од самог старта дали до знања гостима да бодови остају на Краљевици, а ако је после првих 10 минута и било неке неизвесности, она је већ до полувремена ишчезла, јер су изабраници тренера Драгојевића у другој четвртини затрпали кош Књажевчана и на одмор отишли са плус 24.

Зајечарци су наставили са сјајном игром и у наставку, одбрана је такође деловала беспрекорно, гости су у трећем периоду убацили само 10 поена, па су домаћи пред последњу четвртину имали невероватних 43 поена вишка. До краја меча прилику су добили и искористили сви играчи, а посебно ваља истаћи чињеницу да се 10 домаћих кошаркаша уписало у листу стрелаца, а резултат није ни најмање трпео већ је и увећан за коначних 49 поена разлике у корист зајечарског српсколигаша.

Најефикаснији у домаћем тиму био је искусни Мирослав Раденковић са 22 поена, Видановић је убацио 13, Петковић и Трандафиловић су додали по 12, а двоцифрен је био и Илић са 11 поена. Kод гостију најефикаснији је био Јовановић са 19 поена.

„Глас спорта“ доноси комплетну листу стрелаца екипе БИН-а:

Никола Илић 11, Андреј Јовичић 7, Вељко Јовановић 3, Лука Трандафиловић 12, Мирослав Раденковић 22, Марко Ристић 8, Петковић Душан 12, Петар Видановић 13, Игор Извонар 9, Душан Живковић 2.

Зајечарски кошаркаши су тријумфом над гостима из Књажевца стигли до друге победе у Првој српској лиги „Исток“, па се далеко лакше дише пред наставак првенства, с обзиром на то да је БИН након 11 одиграних утакмица скочио на 12. место табеле са победом више у односу на нишки „Јуниор“ и управо тимочке ривале из Књажевца. Наредног викенда Зајечарце очекује гостовање у Прокупљу, екипи четвртопласираног Топличанина.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.