Зајечар ОСТАЛИ СПОРТОВИ Тимочка Крајина

КАРАТИСТИ ЗАЈЕЧАРА ОДЛИЧНИ НА ТРАДИЦИОНАЛНОМ „МАКОТО КУПУ“ У БОРУ

Такмичари Градског карате клуба „Зајечар“ учествовали су на 7.Макото купу у Бору у недељу 9.маја. Организатор такмичења био је Карате клуб „Суреидо“ из Бора, а учествовало је 17 клубова са 230 каратиста.

Овај сада већ традиционални турнир у Бору био је за бројне учеснике завршна припрема за државна такмичења која их очекују у наредном периоду. Борски клуб борилачких вештина „Суреидо Дођо“ је на овој карате манифестацији обележио и десет година успешног рада.

Чланови Градског карате клуба „Зајечар“ освојили су укупно 22 медаље од чега осам златних, 10 сребрних и четири бронзана одличја. Најуспешнији такмичари зајечарског карате клуба били су Сара Крстић и Даниел Симић, а поред њих медаљама се окитило још 11 њихових клупских колега.

Већ следећег викенда Зајечарце чека Првенство Србије у Краљеву, у организацији српске карате федерације. То ће уједно бити и изборно такмичење за Шампионат Европе, који је на програму 29. маја у мађарском Печују.