ГЛАС СПОРТА Зајечар ОСТАЛИ СПОРТОВИ

ГРЉАНЦИ ТРЕЋИ ПУТ УЗАСТОПНО ТРИЈУМФОВАЛИ НА СЕОСКИМ СПОРТСКИМ ИГРАМА У ЗАЈЕЧАРУ

Борба за сваки поен, другарство и витештво, неизвесност и спорт у правом смислу те речи. Све то могло је да се види у суботу 19. јуна у хали спортова на Краљевици, која је угостила екипе четири зајечарска села, која су се надметала за титулу победника и пласман на Регионално такмичење Сеоских игара Спортског савеза Србије.

Екипа Грљана направила је нови подвиг и везала трећи узастопни тријумф на Сеоским играма у Зајечару и обезбедила пласман на Регионално такмичење. Али, све честитке иду и такмичарима Великог Извора, Грлишта и Звездана, који су пружили сјајан отпор у свих 10 спортских дисциплина.

Такмичарима су се на свечаном отварању трећих Сеоских спортских игара у Зајечару најпре обратио  председник Спортског савеза града Зајечара Драгиша Симоновић, који је истакао важност оваквих манифестација и нагласио да ће „зајечарска кућа спорта“ увек бити ту за све сеоске месне заједнице у Зајечару.

Марина Јовичић је у име Спортског савеза Србије пренела поздраве челних људи кровне спортске организације у земљи и истакла велико задовољство што су Зајечар и Спортски савез града на Тимоку трећи пут заредом домаћини Сеоских спортских игара, док је 80 такмичара, од којих су 20 припаднице нежнијег пола, поздравио и градски већник задужен за месне заједнице у Градској управи Зајечар, Бобан Костић.

На терену је од старта кренуло жестоко. Свака дисциплина је била битна, као и сваки освојени поен, па није било попуштања. Већ у првом полуфиналу такмичења у малом фудбалу, гледали смо пенале. Екипе Великог Извора и Грлишта после 20 минута велике борбе није било погодака, па су победника решили пенали. Више среће и живаца имали су Изворци, који су са 2:1 славили и прошли у финале. Тамо их је чекала екипа Грљана, која је са 3:1 надиграла Звездан. У финалу Грљанци су потврдили квалитет и стигли на крају до можда и мало превисоког тријумфа од 3:0.

Веома интересантно је било и у традиционалном такмичењу у бацању камена с рамена, у коме је тријумф и четири бода својој екипи донео Иван Цачевић из Великог Извора, који је камен бацио 13,57 метара. Грљанци су били други са 12,64, док Звездан и Грлиште нису успели да добаце до 10 метара.

Народно рвање донело је доста добрих дуела, а укупни тријумф с обзиром на то да се такмичење одвија у три различите категорије, однела је екипа Грљана. Друго место заузело је Грлиште, трећи је био Звездан, а последњи Велики Извор.

Изузетно занимљиво било је на паркету хале на Краљевици за време трајања полигона, где су најбоље време у трчању са препрекама постигли чланови екипе Грљана, који су тријумфовали испред Великог Извора, Грлишта и Звездана.

Центиметри су одлучивали у такмичењу у скоку у даљ из места, а прву победу уписала је екипа Грлишта, која је славила са резултатом 4,61. Друго место са само три центиметра мање освојио је Грљан, Велики Извор је био трећи са 4,44, док је Звездан на 4. прескочио 4,03 у укупном збиру два најбоља скока једног мушког и једног женског члана екипе.

Највише навијања по обичају било је на такмичењу у надвлачењу конопца, где је прво место доминантно освојила екипа Великог Извора, која је у финалу поразила Грљан. Ништа мање занимљиво није било ни у такмичењу у обарању руку, где је искусни такмичар Грлишта на чисту технику донео другу победу свом тиму. Друго место заузео је такмичар Великог Извора, трећи је био Грљан, а четврти Звездан.

Надвлачење штапа донело је нови тријумф Грљанцима, који им је рутински обезбедио Млађан Стојановић, победивши са по 2:0 и у полуфиналу Звездан, као и у финалу представника Великог Извора. Нову победу екипа Грљана забележила је у шаху, где је у финалу савладан Звездан.

Одбојка је донела велику борбу у полуфиналу између Великог Извора и Грлишта, а Изворци су након преокрета славили са 2:1 у сетовима и прошли у финале. Тамо их је чекала екипа Грљана, која је са 2:0 надиграла Звездан. У финалу бољи су били такмичари Великог Извора, који су са 2:0 савладали Грљан и дошли до трећег тријумфа на Сеоским играма.

Титулу су ипак на крају одбранили Грљанци, који су тријумфовали у пет дисциплина и сакупили укупно 34 бода, Велики Извор је имао 28 с три победе на другом месту, трећепласирано Грлиште је освојило 22 и победама у скоку у даљ и обарању руку, док је Звездан такмичење завршио на 4. месту са 22 бода.

Екипа Грљана на тај начин обезбедила је пласман на Регионално такмичење, које ће бити одржано у Зајечару, друге или треће недеље августа. Прве две екипе са тог такмичења, које ће окупити шест најбољих села са истока и југа Србије, избориће право учешћа на Државном финалу које је на програму од 3. до 5. септембра, а чији домаћин ће први пут бити Општина Уб.

Све екипе награђене су дипломама и лоптама, а прве три екипе добиле су и пехаре Спортског савеза Србије, а награде су им уручили генерални секретар Спортског савеза града Зајечара Игор Божиновић и Марина Јовичић из Спортског савеза Србије.

Све у свему, сјајан спортски дан у хали спортова на Краљевици и потврда доброг рада Спортског савеза града Зајечара, који је поново на сјајан начин организовао такмичење, које се ове године одржава у 24 града у Србији. Велика захвалност иде и на адресу ЈКП „Тимок одржавање“ и Туристичке организације града Зајечара, која је обезбедила послужење за све учеснике Сеоских спортских игара у Зајечару.