Унесите термин за претрагу

ОСТАЛИ СПОРТОВИ Србија Тимочка Крајина

ЧЕТИРИ МЕДАЉЕ ЗА БОРСКЕ КИК БОКСЕРЕ НА СВЕТСКОМ КУПУ У БУДИМПЕШТИ

Подели

Нови фантастичан резултат чланова Кик бокс клуба „Бор“. Након шест освојених медаља на Првенству Србије одржаном у СЦ „Бобана Момчиловић Величковић“, сјајан наступ Борана и на Светском купу у Будимпешти. Четири освојене медаље учинак је ученика Синише Владимировића, којима су припала по два златна и два сребрна одличја у једном од најважнијих репрезентативних такмичења.

За репрезентацију Србије у Мађарској су наступила четири такмичара Кик бокс клуба Бор.

Михаило Вељковић у конкуренцији млађих јуниора до 51 кг освојио је сребрну медаљу. Исти успех поновио је Дамир Сејдија у сениорској конкуренцији, коме је у категорији до 60 кг припало сребро. Урош Kрстић тријумфовао је на Светском купу у конкуренцији старијих јуниора до 71 кг,  а злато је освојио и Бобан Николић у сениорској конкуренцији до 57 килограма.

Србија је у Мађарској освојила 47 медаља, од чега 17 златних, 16 сребрних и 14 бронзаних , од укупно 51 такмичар бранио је репрезентативне боје у Будимпешти. Учествовало је 39 земаља са више од 3.000 такмичара, а наша репрезентација имала је такмичаре у K1, лоу кик и фул контакт дисциплини.
Србија је у генералном пласману завршила на првом месту у ринговним дисциплинама лоу кик и K1. Наредни изазов за српске кик боксере је Балканско првенство, које је на програму у Краљеву од 17. до 19. јуна.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.