Зајечар ОСТАЛИ СПОРТОВИ Србија

АУТОМОБИЛСКО СПОРТСКО УДРУЖЕЊЕ АС ИЗ ЗАЈЕЧАРА ПРВАК СРБИЈЕ, ТИТУЛА ОВЕРЕНА НА ПОСЛЕДЊОЈ ТРЦИ СЕЗОНЕ

Аутомобилско спортско удружење „АС“ из Зајечара апсолутни је шампион Србије на брдским стазама, пошто су такмичари зајечарске екипе освојили рекордан број бодова у екипној конкуренцији, чиме су стекли убедљиву предност у генералном пласману. Последња трка сезоне вожена је минулог викенда 10. и 11. октобра у Доњем Милановцу, а чланови зајечарске екипе ни овог пута нису разочарали.

Ауто трка „Ђердап – Мироч 2020“ бодовала се за Национални шампионат ауто трка на брдским стазама Србије, Међународно зонско првенство и Куп САКСС старовременских возила, уз покровитељство општине Мајданпек и Националног парка „Ђердап“ и подршку мајданпечке Туристичке организације.

Стаза је била дуга 2110 метара, од раскрснице Кладово – Голубац према Мирочу и Брзој Паланци, удаљена шест и по километара од Доњег Милановца, а такмичари АСУ „АС“ из Зајечара још једном су одушевили српску аутомобилску јавност.

Дејан Илић са својом „Honda integrom“, доминирао је у класи 7 и донео зајечарском тиму 25 бодова, а исти број бодова освојили су и Срђан Ђорђевић са Југом 65 и Данијел Панић, возећи „Пежо 106″ у класи 3, који су такође имали најбоља времена у својим класама. Посебно је занимљиво било  у класи 3, где је Панић освојио 1. место са 0,4 секунде предности у односу на Горана Нешића. Драган Лукић са „Југом 65“ је такође био изузетан и забележио најбољи резултат у класи 4.

Сјајан је био и Зајечарац Милош Ивковић, коме је ово прва сезона у професионалном аутомобилизму, пошто је у класи 4 заузео 2. место иза свог клупског друга Лукића и на тај начин освојио 18 бодова са својим Југом 65. Место на подијуму освојио је и Марио Народовић, који је забележио 3. најбољи резултат у класи 3 са „Suzuki Swiftом“, док је позицију иза њега заузео још један возач из Зајечара Дејан Вукић, возећи „Пежо 106″.

Све у свему, почевши од Кошутњака, преко Халова, Сопота, Авале па све до Мироча, такмичари зајечарског „АС-а“ су доминирали и заслужено приграбили шампионску титулу у конкуренцији 28 српских клубова, испред београдских екипа „ASK XM Racing team-a“ и АСУ „Зека Ауто спорта“, освојивши невероватних 340 бодова.