Унесите термин за претрагу

Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОК СКУПО ПЛАТИО ПРОМАШАЈЕ У КОМШИЈСКОМ ДЕРБИЈУ, “СЛАЂИ” БОД У РЕМИЈУ ИДЕ У КЊАЖЕВАЦ

Подели

Фудбалери Тимока нису успели да дођу до пете узастопне победе у пролећном делу првенства пошто су на градском стадиону на Краљевици одиграли 1:1 са Тимочанином из Књажевца. Виђен је прави фестивал промашаја домаћих фудбалера, па је чврста и искусна екипа гостију однела бод у комшилук.

Ништа није слутило да ће се тако завршити, поготово након водећег поготка Зајечараца, који је у 25. минуту утакмице постигао капитен домаћих Милош Цветковић. Међутим и пре и након, ређале су се прилике пред голом голмана Тимочанина Накића, али резултат се није мењао, па се са минималном предношћу Тимока отишло на полувреме.

И када су многи помислили да је само питање тренутка када ће домаћи повећати предност, уследио је хладан туш за фудбалере лидера Српске лиге “Исток”. Владимир Стојадиновић је у 53. минуту савладао Ацу Јовановића и поравнао резултат. Остало је још доста времена за промену и нови погодак, али је одбрана гостију издржала све нападе и у Књажевац однела бод, који ће им много значити у учвршћивању позиције на средини табеле.

Због чињенице да чак седам екипа испада на крају такмичења, више од пола лиге је у борби за опстанак, а Књажевчани су бодом освојеним у Зајечару стигли до 8. места са 39 бодова, колико имају и екипе СФС Борца и Пчиње на 6. и 7. месту Српске лиге “Исток”, односно осам бодова више од нишког Цар Константина, који се тренутно налази у зони испадања.

А други зајечарски представник у трећем по снази рангу такмичења у Србији, екипа Каблова забележила је још један убедљив пораз. Овог пута, бодове из Котлујевца однела је Власина, која је резултатом 0:6 савладала најмлађи састав у лиги. Добро су се држали дојучерашњи омладинци у првом делу игре, где су примили само два гола од једне од најбољих екипа у лиги.

Након 25 одиграних кола на челу српсколигашког “Истока” и даље се налази Тимок са 59 освојених бодова, испред Будућности из Поповца, која је сакупила 55, али има и две утакмице мање. Раднички из Свилајнца је са 54 бода и даље у игри за највиши пласман, баш као и Власина са 52. Каблови су претпоследњи са 15, док је на зачељу Моравац са свега 4 освојена бода, док је од тимова из окружења Дунав из Прахова на 13. месту табеле, првом изнад црте за опстанак са 33 бода на свом конту.