Србија Фудбал

Фантастични Бен матирао Мачву у Шапцу!

Црвена звезда је без проблема савладала Мачву на гостовању резултатом 3:0 и још више се приближила новој шампионској титули.

Већ у 19. минуту српски шампион је дошао до вођства. Изнудили су изабраници Дејана Станковића слободан ударац на 20 метара од противничког гола, Бен га је сјајно извео и послао лопту у десну страну гола Шапчана.

Предност је дуплирана тринаест минута касније. Португалац Томане је имао превише простора на левој страни, одакле на крају шаље прецизан центаршут, а Бен поред несигурних дефанзиваца Мачве ударцем главом шаље лопту у мрежу и постиже други погодак на сусрету.

Већ у 37. минуту нови Звездин гол, а Бен је након два гола, уписао и асистенцију. Одлично је извео слободан ударац са леве стране, центрирао је у казнени простор за штопера Бабића, који је био највиши у скоку и погодио за 0:3 и решење свих дилема.

Звезда је у другом делу игре рутински задржала предност, а најважнији детаљ из наставка меча је улазак Бранка Јовичића у игру уместо Вељка Николића. Био је то први Јовичићев наступ после опоравка од повреде, због које је пропустио први део сезоне.

Звезда после 25 кола има 66 бодова и заузима прво место, испред Војводине са 54, док је Мачва на последњој 16. позицији на табели са 13 освојених бодова.