Србија Фудбал

ЗВЕЗДА РУТИНСКИ ПРОТИВ НАПРЕТКА

Црвене звезде је савладала Напредак са 3:0, а утакмица је одиграна пред празним трибинама стадиона „Рајко Митић“, одлуком надлежних институција.

Српски шампион је од самог старта био бољи тим, успоставила је превагу на средини терена екипа тренера Дејана Станковића, а шансе су кренуле да се ређају као на траци.

Бен је први припретио, а потом и Томане који главом не успева да постигне гол у 20. минуту.

Поправни је уследио два минута касније, млади Гаврић је упутио центаршут, Павков је спустио главом до Томанеа, који постиже гол за вођство.

Звезда је већ пет минута након поготка, могла да удвостручи предност, али је резултат остао непромењен. Томане је заустављен у казненом простору, Панков је преузео одговорност, али је погодио пречку.

Гаврић и Николић су могли да постигну још неки гол до краја првог дела игре, али је резултат остао 1:0.

Већ на самом старту другог полувремена Милан Павков је могао да савлада Kордића, али његов лоб није завршио у мрежи, већ у наручју голмана гостију.

Коначно, у 53. минуту Гаврић успева да увећа предност домаћих. Kомбиновали су Гаврић и Николић, на крају један од најмлађих на терену даје толико чекани други погодак.

Нови гол у мрежи Kордића у смирај сусрета, и после „танталових“ мука, Мирко Иванић погађа за 3:0, Бен је био асистент, крилни нападач са Комора наставља са сјајним партијама, док је бивши играч Војводине и Бате Борисова стигао до првог гола у другом делу сезоне.