КОШАРКА Свет Србија

БОБИ МАРЈАНОВИЋ ОДИГРАО УТАКМИЦУ ЖИВОТА У НОЋИ ПРЕКИДА НБА ЛИГЕ!

У сенци суспензије НБА лиге због пандемије корона вируса, којим је најпре заражен Руди Гобер, а потом и његов саиграч Донован Мичел, српски горостас Бобан Марјановић одиграо је најбољу утакмицу у каријери.

У директном дуелу са својим саиграчем из репрезентације Николом Јокићем, Боби је доминирао и показао да заслужује много већу минутажу, јер кад год добије прилику он је искористи на прави начин.

Али оно што је стасити Бољевчанин показао у победи Даласа над Денвером од 113:97 заиста доказује да српски репрезентативац и бивши играч Црвене звезде, с разлогом игра у најјачој кошаркашкој лиги на свету.

Последња утакмица у НБА за дуже време одиграна је управо у Даласу, испоставило се да је Бобан Марјановић имао вече каријере, убацио је „Грумењима“ 31 поен и уз то додао 17 скокова, Дончић је додао 28, Далас је успео да добије госте из Денвера, али с обзиром на новонасталу ситуацију и суспензију лиге све је то пало у други план.

Ситуација је застрашујућа како је то описао Пол Милсап. Јокић је утакмицу завршио са 14 поена, 13 скокова, први шут узео је тек у финишу првог полувремена када је погодио баш преко Марјановића.

До даљег нећемо имати прилику да слушамо вести о играма наших кошаркаша у НБА лиги, која је суспендована и видећемо да ли ће се, када и на који начин ова сезона привести крају.