ГЛАС СПОРТА Зајечар РУКОМЕТ

ПОРАЗ РУКОМЕТАШИЦА ЗАЈЕЧАРА У ЧЕТВРТФИНАЛУ КУПА У БОРУ, СЛЕДЕ МЕЧЕВИ ОДЛУКЕ У СУПЕРЛИГИ

Рукометашице Зајечара поражене су у четвртфиналу Купа Србије, одиграном у среду 11. марта, од екипе РТБ Бора резултатом 29:27.

У првом делу меча виђена је равноправна борба, све до последњих 10 минута првог полувремена, када Боранке успевају да серијом 6:0 оду на одмор са предношћу 14:10.

Други део игре досноси бољу игру Зајечарки које су успеле да се већ након десетак минута у наставку у потпуности врате у меч. Ипак, за преокрет није остало горива у резервоару, Боранке су после велике борбе успеле да добију тимочки дерби и визирају карту за полуфинале.

Сјајна утакмица Ање Белић, остала је у сенци пораза, иако је рукометашица Зајечара постигла 10 голова, а испратиле су је Kатарина Милошевић са 6 и талентована Јана Милошевић са 5 погодака.

Зајечарке сада могу да усмере пажњу на завршницу Суперлиге Србије, где су изабранице тренера Максића, после бројних одлазака најважнијих играчица у току сезоне, на зачељу табеле са само три освојена бода.

Већ у недељу, тешко гостовање чека зајечарске рукометашице, а ривал је четвртопласирана екипа Медицинара у Шапцу.

Након тога, у мечевима са Железничаром из Инђије код куће и екипом Младости из Нове Пазове у гостима, ваља тражити бодове спаса, како би Зајечарке и наредне сезоне играле највиши ранг српског рукомета.