Србија Фудбал

ЗВЕЗДА У ПОЛУФИНАЛУ КУПА, ПРОБУЂЕНИ ИВАНИЋ И БЕН ДОВОЉНИ ЗА ИНЂИЈУ

Фудбалери Црвене звезде савладали су Инђију у четвртфиналу Kупа Србије резултатом 2:1.

На самом старту меча умало непријатно изненађење за фаворита. И поред теренске иницијативе гостију на почетку меча, прву велику прилику имали су домаћи средином првог дела игре, када је Чермељов ударац главом зауставио Борјан.

Бен је био најрасположенији за игру у тим моментима, имао је лепу прилику за поравнање резултата и само најавио оно што ће уследити до краја првог полувремена.

Репрезентативац Kомора најпре је у 35. минуту асистирао Мирку Иванићу за сјајан гол главом, да би „пробуђени“ везиста српског шампиона на исти начин узвратио Бену који је такође главом дуплирао предност гостију.

Звезда је и у наставку била озбиљнији ривал, Његош Петровић је имао одличан покушај са дистанце, нешто касније је Вукановић погодио стативу.

Инђија је у последњих пола сата кренула да притиска ривала, коме су узели бод на свом терену у Суперлиги, а такав приступ се исплатио домаћим фудбалерима.

Пет минута пре истека регуларног дела утакмице, једну наизглед безопасну ситуацију, Димитров је сјајним центаршутем са десне стране, претворио у одличну шансу за Јовановића, коме није било тешко да ударцем главом савлада Борјана.

Инђија ипак није успела до краја меча да припрети, уместо тога Звезда је могла преко Гаврића и Томанеа да повећа предност, све у свему заслужена победа црвено-белих у походу на трофеј Kупа Србије и дуплу круну, коју изабраници Дејана Станковића чекају 13 година.