Унесите термин за претрагу

Србија Фудбал

ВОЈВОДИНА ОСВОЈИЛА КУП, ПАРТИЗАН ПАО ПОСЛЕ ПЕНАЛА

Подели

Војводина је освајач Kупа Србије пошто је после бољег извођења пенала била боља од Партизана резултатом 4:2.

После 120 минута игре било је 2:2, а ово је и први трофеј у тренерској каријери Ненада Лалатовића, који је чини се, Куп желео више него многи играчи који су истрчали на терен нишког „Чаира“.

Партизан је од старта имао иницијативу, препустили су Новосађани црно-белима лопту и чекали своје шансе из контри и вребали грешке изабраника Сава Милошевића.

Садик је био расположен од почетка сусрета, а имао је један одличан продор када је упослио Асана, који је уклизао, али је Роцков сјајно реаговао.

Саво Милошевић је био прилично незадовољан игром Лазара Марковића, па је већ после пола сата игре увео Филипа Стевановића. Али уместо притиска српског вицешампиона, шок за црно-беле у 38. минуту.

Страхиња Павловић је направио кардиналну грешку, Мркаић је лако одузима и шаље Бојићу који сјајно проналази Вукадиновића којем није било тешко да пошаље лопту у мрежу за вођство Војводине.

Црно-бели нису успели да се опораве до краја првог дела игре, имали су само једну шансу преко Асана који је очајно шутирао из изгледне ситуације.

Емил Роцков је наставио са одличним одбранама и у наставку, када је већ на старту другог полувремена, скинуо ударац Асана, а Саво Милошевић је реаговао и на терен послао и Суму.

Фантастична шанса на другој страни, Војводина је могла и до 2:0 да је Мркаић искористио ситуацију након што је лако преварио Витаса, имао је добру ситуацију али његов шут завршио је поред гола.

Велика шанса потом за Садика у 52. минуту за изједначење, Роцков поново сјајно интервенише.

Следи казна за Партизан. Страхиња Павловић је растао у правог трагичара овог сусрета, срљао из грешке у грешку, Петар Бојић га је лако избацио у дуелу, потом и рутински савладао Стојковића за великих 2:0!

Изузетна партија бившег играча Чукаричког и рођеног Чачанина Петра Бојића, који је асистенцијом и поготком крунисао сјајну партију и стигао до другог Купа у каријери, пошто је и са екипом са Бановог брда стигао до трофеја у најмасовнијем такмичењу, што је велико достигнуће ако се зна да није носио дрес вечитих ривала.

Ненад Лалатовић је сјајно спремио своје играче за финале, а Партизану је било тешко да пронађе пукотине до гола Роцкова.

Витас у 68. минуту топовски шутира са скоро 35 метара и погађа стативу, а убрзо следи ударац Садика када лопта одлази преко гола, полако се појачавао притисак играча Партизана.

Умар Садик се одлично снашао у 80. минуту, одрадио је пола посла, сјајно послао лопту младом Стевановићу који прима на груди, а потом десном ногом погађа супротан угао за 2:1.

Велику шансу имао је Садик у 90. минуту када је Роцков још једном одлично реаговао, све мање времена је било за црно-беле.

После прве грешке голмана Војводине Роцкова, коме је испала лопта у петом минуту надокнаде, уследио је корнер из ког су играчи Партизана коначно стигли до изједначења.

Страхиња Павловић прошао је пут од трагичара до јунака, маестралне маказице будућег играча Монака, за ерупцију одушевљења на „Чаиру“ и продужетке у финалу Купа Србије.

Партизан је имао психолошку предност у наставку, али Војводина се није предавала, иако су многи мислили да ће након гола у смирај меча, црно-бели лако привести сусрет крају. У првом продужетку нисмо видели ни једну озбиљнију акцију, а слична ситуација и у другом делу.

Чини се да ни једни ни други нису имали снаге да учине нешто више у продужецима и као да су једва чекали пенале да реше победника. Тамо су више нерава имали Новосађани и погодили сва четири пенала, док су Витас и Здјелар послали лопте преко гола, па је након поготка Ђорђевића уследило велико славље играча Војводине, који су након дуге паузе коначно стигли до једног трофеја.

Што се тиче Партизана, после останка без трофеја сигурно је да ће сезона мора оценити као неуспешна. Иако је било доста и позитивних ствари, пре свега пласмана у Лигу Европе и добрих игара против вечитог ривала. Ипак, једна ласта не чини пролеће и једна утакмица не значи ништа, а црно-бели су на крају остали кратких рукава у оба домаћа такмичења и очекује их тежак пут до групне фазе Лиге Европе и прелазни рок у коме морају појачати састав, како би наредна сезона била знатно успешнија за изабранике Сава Милошевића.