ОСТАЛИ СПОРТОВИ Тимочка Крајина

ТРИ ПЕХАРА У НИЗУ ЗА БОРАНКУ МИУ РИСТИЋ, СЈАЈНА ФОРМА НАЈТАЛЕНТОВАНИЈЕ СРПСКЕ ТЕНИСЕРКЕ

Србија је коначно чини се добила праву наследницу Ане Ивановић и Јелене Јанковић.Ово је све више чињеница коју потврђују феноменални резултати 16–годишње Мие Ристић. Из недеље у недељу, из месеца у месец, ова млада тенисерка из Бора ниже трофеје, од јуниорских европских и светских, па све до профи турнира на којима је тек недавно почела да учествује.

Најбоља јуниорка Србије, Миа Ристић је после освајања злата на јуниорском Првенству Европе за Србију, у само три недеље приграбила и три сингл трофеја на различитим такмичењима.

У последњих месец и по дана Миа је одиграла више од 20 мечева без пораза, освојила појединачно европско злато, екипно сребро, профи првенац на турниру наградног фонда 25.000 у Врњачкој Бањи,  ITF јуниорски шампионски пехар на турниру Ј1 категорије у Панчеву, а све закључила освајањем новосадског Ј2 турнира.

Да је реч о будућој звезди српског тениса Миа је најпре показала у Врњачкој Бањи где је до тријумфа стигла остваривиши пет победа у којима су савладане први и други носилац престижног турнира. Ристићева је у полуфиналу избацила прву костурашицу турнира 285. играчицу света Саду Нахиман из Бурундија 7:6, 7:5. Пре тога елиминисала је и Холанђанку Стивенс, Италијанку Kолмегну, у првом колу рутински поразила и осмог носиоца Украјинку Стракхову, док је у финалу до победе дошла преокретом над Румунком Kристином Дину. Менталну снагу нарочито је показала у трећем сету у коме је губила 2:5, али је на крају тријумфовала резултатом 0:6, 7:5, 7:5 и тиме стигла до премијерне професионалне титуле у каријери.

“Профи титула у Врњачкој Бањи наградног фонда 25000 долара са мојих 16 година и три месеца је добар знак да сам на правом путу да постанем најбоља на свету. Сада чекам “вајлд кард” за наредни турнир у Врњачкој Бањи наградног фонда 60000 долара где такође желим да прикажем мој најбољи тенис и вратим се кући у мој Бор са шампионским пехаром”, поручила је Ристићева том приликом за сајт Тениског савеза Србије.

У борби за ITF Ј1 првенац у Панчеву Ристићева је као пети носилац савладала Рускињу Анастасију Гречкину 6:1, 6:7, 6:2. Након профи првенца и панчевачког јуниорског Ј1 турнира, нови пехар Миа је освојила на Ј2 турниру у Новом Саду где је у финалу савладала 31. јуниорку света, Рускињу Алину Kорењеву 6:4, 4:6, 6:4. Нарочито јој изгледа леже руске тенисерке, пласиране изнад ње на светској ранг листи.

Миа Ристић је до сада у каријери освојила осам ITF трофеја, од чега три у текућој сезони. Борски тениски бисер је тренутно 36. јуниорка света и налази се на 621. позицији професионалне WТА листе.

Пројекат „Бирам спорт – борски спортски таленти“, суфинансиран je из буџета Града Бора:

”Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.”