Зајечар Фудбал

ТИМОК ПОНОВО БЕЗ ПОГОТКА, САМО БОД ЗА ЗАЈЕЧАРЦЕ ПРОТИВ РАДНИЧКОГ ИЗ СВИЛАЈНЦА

Фудбалери Тимока пуних 180 минута нису успели да постигну погодак на српсколигашким теренима. Ако се томе дода и пораз у финалу Купа Фудбалског савеза зајечарског округа од Тимочанина са 3:1, онда је то и аларм за узбуну. Само 0:0 на Краљевици против Радничког из Свилајнца свакако није резултат коме су се надали у редовима лидера Српске лиге „Исток“ у 35. првенственом колу.

Ипак, сунце је обасјало градски стадион на Краљевици, када су Зајечарци чули вести из Трстеника. Наиме, главни конкурент Тимока за прво место и пласман у бараж за Прву лигу Србије, екипа Будућности није успела да искористи кикс ривала. На крају 1:1 у Трстенику, што је резултат који је највише обрадовао зајечарског српсколигаша.

Други зајечарски српсколигаш, екипа Каблова одиграла је можда ако не најбољи, онда најконкурентнији сусрет у пролећном делу сезоне. Уписан је још један пораз на домаћем терену у Котлујевцу, али су голобради младићи на позајмици из Тимока, пружили достојан отпор. Топличанин из Прокупља, кога је на терену предводио бивши играч зајечарског Тимока Иван Каличанин, славио је резултатом 0:3, док је првих 45 минута завршено минималном предношћу гостију.

Улазимо полако у фото финиш сезоне. Разлика између Тимока и Будућности на врху табеле остаје четири бода, на само три кола до краја првенства. Врело ће бити већ у суботу 22. маја, када Зајечарци гостују у Нишу, искусној екипи Синђелића. Резултат ће ослушкивати и пратити у табору Будућности, која дан касније има зицер у Поповцу, где гостују „Каблови“, па ће притисак сигурно бити на Тимоку, који ће имати знатно тежи задатак од првог пратиоца.